Verslas

2020.03.23 13:20

Atliekų tvarkymo darbymetis: karantino metu keičiami vežimo grafikai

LRT.lt 2020.03.23 13:20

Dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino gyvenimas Lietuvoje sulėtėjo, o daugelis gyventojų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose. Dėl pastarosios priežasties viena pagrindinių atliekų tvarkymo įmonė Vilniuje „Ekonovus“ atitinkamai koreguoja savo veiklą ir atliekų išvežimo grafikus.

Kaip sako „Ekonovus“ vadovas Romas Draskinis, atlikdama savo funkcijas bendrovė susiduria ir su iššūkiais, nulemtais pačių šalies gyventojų.

Keičia vežimo grafikus

R. Draskinio teigimu, dėl paskelbto karantino, kai dauguma gyventojų didžiąją laiko dalį praleidžia namuose, „Ekonovus“ reaguoja į susidariusią padėtį ir atitinkamai koreguoja atliekų vežimo tvarkaraščius.

„Suprasdami neeilinės situacijos galimas pasekmes, kuomet susidaro didesni atliekų kiekiai, gyvenamosiose teritorijose dažniname aptarnavimo grafikus. Tvarkaraščius koreguojame atsižvelgdami į atliekų konteinerių persipildymus, kad šie būtų išvežami laiku. Siekiame, kad karantino laikotarpiu šalies gyventojai nepatirtų jokių nepatogumų, o miestas būtų švaresnis“, – pasakoja R. Draskinis.

Anot įmonės vadovo, šiukšliavežės nevažiuoja į tuos objektus, kurie laikinai sustabdė savo funkcijas: mokyklas, darželius ir kt. Tokiu būdu taupomi resursai paskirstomi į gyvenamuosius mikrorajonus, kuriuose atliekų susidarymo mastai ženkliai išaugę.

Ragina neužstatyti konteinerių

Įmonė šiuo laikotarpiu teigia susidurianti ir su kliūtimis, kurios ne visada leidžia pilnai atlikti savo funkcijas. Sprendžiant jas neretai prireikia policijos pagalbos, nors situaciją galėtų pataisyti didesnis gyventojų sąmoningumas.

Anot bendrovės vadovo, kadangi didžioji dalis gyventojų dabar būna apsistoję namuose, tai ir automobilių mastai kiemuose yra ženkliai išaugę. Dėl to pasiekti atliekų konteinerius sunkiasvorei „Ekonovus“ technikai kartais tampa dar sudėtingiau.

„Užstatyti atliekų konteineriai – labai rimta problema. Deja, daliai gyventojų trūksta sąmoningumo ir šie palieka savo transporto priemones taip, kad atliekų vežėjams saugiai ištuštinti konteinerius nėra galimybės. Dėl šios priežasties prie konteinerinių aikštelių statomi automobilių stovėjimą draudžiantys kelio ženklai, tačiau pastebime, kad tai ne visuomet padeda“, – pasakoja R. Draskinis.

Anot jo, darbuotojams bandant išmanevruoti tarp automobilių neretai įvyksta ir nelaimingų nutikimų, o vėliau dėl apgadinto turto ir gyventojai lieka nepatenkinti, ir konteineriai lieka neištuštinti. Pasak bendrovės vadovo, neretai tokiose situacijose, kai gyventojai užblokuoja privažiavimus prie konteinerių, tenka į pagalbą kviesti ir policijos pareigūnus.

„Puikiai suprantame, kad vien tik baudomis norimo rezultato nepasieksime. Todėl geriausia išeitis šiuo atveju – gyventojų sąmoningumas nestatant savo transporto priemonių prie konteinerių ir paliekant pakankamai vietos kiemuose atliekų tvarkymo mašinoms pravažiuoti. Tik bendromis pastangomis galime greičiau ir efektyviau užtikrinti švarą ir tvarką visose miesto dalyse“, – dėsto R. Draskinis.