Verslas

2020.03.23 13:25

Daugėja įmonių, teigiančių, kad neatleis darbuotojų ir nemažins algų, taip pat atsisakančių valstybės paramos

paramos atsisako ir Agrokoncerno grupė
LRT.lt 2020.03.23 13:25

Agrokoncerno grupė nesikreips dėl valstybės pagalbos verslui, taip pat daugėja verslų, teigiančių, kad karantino laikotarpiu neatleis darbuotojų, nemažins jiems algų.

Agrokoncerno grupės įmonės informuoja, jog nesikreips ir neprašys valstybės pagalbos dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos sukeltų ekonominių padarinių verslui. Apie tai raštu pranešta Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

„Mes manome, jog stambus verslas turėtų padėti valstybei. Vienas iš tokios pagalbos būdų yra visus galimus nuostolius prisiimti pačioms įmonėms, nesinaudojant valstybės pagalba. Agrokoncerno grupė ragina ir kitas stambias įmones solidarizuotis kovoje su virusu ir dėti pastangas, kad valstybė patirtų kuo mažesnes ekonomines ir socialines koronaviruso pasekmes“, – sako UAB „Agrokoncerno grupė“ generalinis direktorius Valdas Eimontas.

VMI yra paskelbusi, jog dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos verslui patiriant tiesioginį neigiamą poveikį, verslo įmonės galės kreiptis dėl valstybės pagalbos. Tarp daugiau kaip 30 tūkst. Lietuvos įmonių, kurios patyrė neigiamą poveikį.

Įmonių, skelbiančių, kad neatleis darbuotojų ir nemažins atlyginimų – daugėja

Kosmetikos ir buities prekių parduotuvių tinklas „Drogas“ pranešė, jog solidarizuojasi su darbuotojais ir jų šeimomis: Vyriausybės nustatytu karantino laikotarpiu išsaugos visas darbo vietas ir laikysis darbo sutartyse numatytų įsipareigojimų mokėti darbo užmokestį.

Daugiau nei 500 darbo vietų Lietuvoje sukūręs mažmeninės prekybos tinklas teigia, kad nepaisant sustabdytos veiklos fizinėse prekybos vietose, principingai laikysis savo, kaip socialiai atsakingos įmonės duoto pažado. Vyriausybei paskelbus karantiną „Drogas“ buvo priverstas uždaryti 54 parduotuves 16-oje Lietuvos miestų.

Kiek anksčiau apie tokį sprendimą paskelbė ir mobilusis operatorius „Tele 2“.

„Net ir sumažėjus darbo apimtims išsaugosime esamų darbo vietų skaičių ir jų nemažinsime karantino
metu.

Dalis įmonių yra priverstos skelbti prastovas ir prašyti valstybės pagalbos. Mes šia pagalba nepasinaudosime, nes yra verslų, kuriems šiuo metu jos reikia labiau.

Tad ne tik išlaikysime darbo vietų skaičių, bet ir neskelbsime darbuotojams prastovų bei neišsiųsime jų į neapmokamas atostogas“, – savo feisbuko paskyroje rašė „Tele 2“ vadovas Petras Masiulis.