Naujienų srautas

Verslas2020.03.23 12:28

EBPO vadovas ragina imtis naujo Maršalo plano dėl koronaviruso pandemijos

ELTA 2020.03.23 12:28

Vyriausybės, bandančios apsaugoti savo šalių ekonomikas nuo koronaviruso pandemijos padarinių, turėtų koordinuoti savo veiksmus, kad išvengtų ilgalaikės pasaulinės recesijos ir panašių infekcijų bangų ateityje, teigia Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Angelis Gurria.

EBPO vadovas tvirtino, kad valstybių bendradarbiavimo mastas turi būti didesnis nei Maršalo plano, pagal kurį po Antrojo pasaulinio karo buvo atstatyta Europa.

Pasak A. Gurria, pasaulinė recesija pirmąjį šių metų pusmetį “darosi vis labiau tikėtina, todėl mes turime veikti dabar, kad išvengtume ilgesnės recesijos“.

„Tik reikšmingo masto patikimi ir tarptautinės bendruomenės koordinuojami veiksmai gali padėti susitvarkyti su visuomenės sveikatos nepaprastąją padėtimi, apsisaugoti nuo ekonominio šoko ir sukurti kelią link atsigavimo“, – pranešime teigė A. Gurria.

Nors daugelis šalių jau paskelbė apie ekonomikos gelbėjimo priemones, kurios yra didesnės nei 2008 m. finansų krizės metais, kol kas tokie stipriausių pasaulio valstybių forumai, kaip Didysis septynetas (G7) ir Didysis dvidešimtukas (G20) nepaskelbė apie kolektyvinių veiksmų planus.

A. Gurria taip paragino valstybes bendradarbiauti mokslo srityje, įskaitant masinį visuomenės testavimą dėl koronaviruso ir vakcinų kūrimą.

Tuo tarpu ekonomikos srityje, įvairios valstybių institucijos turėtų tiesiogiai remti individualia veikla užsiimančius žmones, kurie kai kuriose šalyse negauna tokios pat paramos, kokią gauna dirbantieji pagal darbo sutartis. Taip pat A. Gurria paragino didinti paramą smulkiam ir vidutiniam verslui, ypač paslaugų ir turizmo sektoriaus įmonėms.

„Turi būti padaryta viskas, kad būtų pelnytas piliečių pasitikėjimas, kurie juto mūsų ekonomikų silpnybes dar iki tada, kai visa tai prasidėjo“, – ragino A. Gurria.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi