Verslas

2020.03.23 12:08

Veryga: dėl rekomendacijų negirdinčios visuomenės prekybininkams bus griežtinamos taisyklės

trauktis neketina; atnaujinta 12.47
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.03.23 12:08

Saugodamasi ir bandydama suvaldyti koronaviruso plitimą, pirmadienį Lietuva pradėjo antrą karantino savaitę. Sveikatos apsaugos ministras užsiminė, kad greičiausiai karantino laikotarpis bus pratęstas dar porai savaičių, o grįžtantieji iš užsienio turės būti izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose. Be to, dėl visuomenės nedrausmingumo taisyklės bus griežtinamos ir prekybininkams.

Vidurdienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga surengė spaudos konferenciją, kurioje apžvelgė naujausius koronaviruso atvejus Lietuvoje ir laukiančius karantino pokyčius.

Patvirtinti jau 154 koronaviruso atvejai, atvykę iš užsienio bus izoliuojami privalomai

Pasak A. Verygos, naujausiais duomenimis, per sekmadienį ištirti 278 ėminiai, iš jų 40 nauji teigiami atvejai.

„Šiuo metu turime 154 patvirtintus atvejus“, – sakė ministras.

Kaip teigė ministras, jau antradienį turėtų startuoti mobilieji patikros punktai Šiauliuose, Alytuje ir Telšiuose.

„Vienas sprendimų – privalomas visų grįžusiųjų į Lietuvą izoliavimas. Tai keistų patį principą, kai kiekvienas grįžęs asmuo izoliuojasi ne namuose, o yra nugabenamas į vietas, kurias numačiusios savivaldybės, ir jie ten liktų 14 dienų. Tokiais asmenimis turėtų pasirūpinti savivaldybės“, – kalbėjo ministras.

A. Verygos teigimu, artimiausiu metu gali būti parengtos ir rekomendacijos dėl kaukių dėvėjimo viešose vietose, taip pat būnant lauke.

Veryga: dalis visuomenės neišgirdo nei prašymų, nei rekomendacijų ir būriavosi prekybos centruose

„Bus išleistos rekomendacijos viešumoje vaikščiojant, kur kontaktuojama su kitais gyventojais, kad gyventojai pagal galimybes naudotų priemones, kurios yra skirtos uždengti nosį ir burną“, – spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos ministras A. Veryga.

Prekybininkams teks griežtinti taisykles

Pasak ministro, rengiami tam tikri pokyčiai ir prekybos vietoms, nes pastebėta, kad dalis visuomenės į rekomendacijas numojo ranka ir toliau aktyviai lanko prekybos centrus.

„Dalis visuomenės neišgirdo nei prašymų, nei rekomendacijų ir būriavosi pardavimų vietose ir prekybos centruose. Bus parengti išaiškinimai, kaip tiksliau organizuoti pardavimus, jie bus susiję su tuo, kaip turi būti organizuojamas žmonių judėjimas, kokių atstumų būtų laikomasi“, – sakė ministras, pabrėžęs, kad ruošiamasi pateikti ir naujas rekomendacijas dėl kaukių dėvėjimo.

Ministro teigimu, parduotuvės nebus uždaromos ir jų veikla nebus ribojama, tačiau pagrindinė idėja – pirkėjų srautų reguliavimas.

Veryga trauktis neketina

Pirmadienį opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis sakė nebematantis A. Verygos, toliau einančio Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo pareigas, tačiau pastarasis sako, jog ketina tęsti savo darbus tol, kol jam tą yra pavesta daryti.

„Šiuos sprendimus priiminėju ne aš. Aš turiu aiškų pavedimą dirbti ir tą situaciją valdyti, o jei bus apsispręsta valdymo lygį kelti į vyriausybinį ar panašiai, tai tuomet tuos sprendimus priiminėsiu ne aš. O tol, kol aš tuos pavedimus turiu, aš toliau dirbsiu“, – sakė A. Veryga.

Ministras taip pat nepagailėjo kritikos ir opozicijai, kuri siūlė svarstyti apie nepaprastosios padėties įvedimą šalyje. Pasak A. Verygos, kartais atrodo, jog opozicijoje esantys politikai dažnai painioja sąvokas ir, panašu, nesupranta, kokie dar didesni pokyčiai lauktų, jei būtų įgyvendinti tokie sprendimai.

Pats ministras opoziciją paragino „neužtvindyti ministerijos klausimų paklodėmis“, o konstruktyviau prisidėti prie koronaviruso suvaldymo.

„Aš norėčiau kreiptis į parlamentarus, esame užtvindomi įvairiausiais raštais su krūva klausimų. Aš suprantu, kad parlamentarai, ypač iš opozicijos, neturi ką veikti, o iš to prirašomos paklodės klausimų. Susitarkime ir apsispręskime, ar jūs norite, kad mes dirbtume darbą, ar kad visus darbuotojus pajungtume nesibaigiančių klausimų atsakinėjimui. Raskime formatą ir į tuos klausimus aš pats galėsiu atsakyti“, – opozicijos veiksmais piktinosi ministras.