Verslas

2020.03.22 12:28

Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje užstrigusiems piliečiams – skrydžiai į Lietuvą

BNS 2020.03.22 12:28

Jungtinėje Karalystėje ir Ispanijoje užstrigusiems lietuviams organizuojami papildomi specialūs skrydžiai į Lietuvą, sekmadienį informavo Susisiekimo ministerija.

Skrydžiai vyks iš Londono ir Alikantės.

Vienas užsakomasis skrydis iš Londono į Vilnių planuojamas trečiadienį, kitas – penktadienį.

Abu lėktuvai išskirs iš Stanstedo oro uosto, jų išvykimo laikas – 12 val. vietos laiku.

Bilieto kaina – 275 eurai asmeniui.

„25 dienai jau prasidėjo bilietų pardavimas, o 27 dienai dar tik vykdoma apklausa, ar toks poreikis būtų. Dar buvo vienas skrydis 23 dienai, tačiau jau visi bilietai išparduoti“, – BNS sekmadienį sakė susisiekimo ministro atstovė Aldona Grinienė.

Užsakomasis skrydis Ispanijoje užstrigusiems lietuviams organizuojamas trečiadienį. Lėktuvas išskris iš Alikantės oro uosto 03.50 val. vietos laiku.

Bilieto kaina – 230 eurų asmeniui.

Šiuos skrydžius organizuoja bendrovė „Kidy Tour“.

Užsienio reikalų ministerijos šeštadienio vakaro duomenimis, šiuo metu užsienyje kol kas yra užstrigę 3734 lietuviai, jau grįžo arba yra pakeliui – 2284 žmonės. Vien iš Ispanijos nuo trečiadienio grįžo 849 asmenys.

„Visoje Ispanijoje šiuo metu yra likę 373 lietuviai. Jiems arba netiko galimybės išvykti, arba jie nusprendė ten pasilikti“, – BNS sekmadienį sakė užsienio reikalų ministro atstovė žiniasklaidai Rasa Jakilaitienė.

„Dėl Jungtinės Karalystės – negaliu pateikti tikslių skaičių, nes iš Londono dar yra nemažai skrydžių, todėl žmonės mums vangiai praneša, bet apytiksliai – ten yra apie 200 norinčių grįžti piliečių“, – pridūrė ji.

Pasaulyje dėl naujojo koronaviruso plitimo atšaukiant vis daugiau skrydžių, pastaruoju metu lietuviams organizuojami užsakomieji skrydžiai tam, kad būtų galima grįžti namo.

Grįžtantiesiems oro uostuose taikomos sugriežtintos patikros procedūros, renkami jų kontaktiniai duomenys.

Visiems grįžusiesiems privalomas 14 dienos karantinas, už jo pažeidimą gresia teisinė atsakomybė.