Naujienų srautas

Verslas2020.03.21 15:19

„Netflix“ dėl krizės skirs 100 mln. dolerių paramą aktoriams bei kūrėjų komandoms

ELTA 2020.03.21 15:19

Srautinio transliavimo milžinė „Netflix“ penktadienį paskelbė apie 100 mln. dolerių dydžio paramos fondą, kurio lėšos bus skirtos aktoriams ir kūrėjų komandoms ištverti dėl koronaviruso pandemijos kilusią krizę.

Šis fondas įkurtas, siekiant padėti su sunkumais susidūrusiai „kūrybininkų bendruomenei“. Didžioji dalis pinigų bus skirta „Netflix“ produkciją visame pasaulyje kuriantiems darbuotojams, sakė „Netflix“ turinio direktorius Tedas Sarandosas.

„Bendruomenė „Netflix“ įmonę rėmė pakilimo laikotarpiu, norime jiems padėti per šį sunkų laikotarpį, ypač dabar, kai vyriausybės dar tik svarsto, kokią ekonominę paramą galės suteikti“, – internete paviešintame pranešime teigė T. Sarandosas.

„Netflix“ šiuo metu aiškinasi, kaip bus skirstomi fondo pinigai. Transliacijų milžinė jau įsipareigojo, kad kūrybiniams darbams sustojus, atlyginimus aktoriams ir komandų nariams mokės dar dvi savaites.

„Televizijos ir filmų kūrybinis procesas sustabdytas beveik visur pasaulyje, be darbo liko šimtai tūkstančių aktorių ir specialistų, – teigė T. Sarandosas. – Darbo neteko su kūrybiniu procesu susiję elektrikai, staliai, vairuotojai, makiažo meistrai ir dauguma kitų, gaudavusių valandinį atlyginimą ir dirbusių „nuo projekto iki projekto.“

Maždaug 15 mln. dolerių bus skiriama organizacijoms ir ne pelno siekiančioms grupėms, kurios jau teikia skubią pagalbą bedarbiams aktoriams ir specialistams.

„Tai, kas dabar vyksta, yra precedento neturintis atvejis“, – teigė T. Sarandosas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi