Verslas

2015.10.01 11:49

Premjeras: MMA didinimas iki 437 eurų būtų žalingas ekonomikai

BNS 2015.10.01 11:49

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) didinimas iki Darbo partijos siūlomų 437 eurų ilguoju laikotarpiu padarytų didelę žalą ekonomikai.

„Šis klausimas turėtų būti suderintas su socialiniais partneriais, o mano manymu, ilguoju laikotarpiu ekonomikai būtų padaryta didžiulė žala, ypač regionuose, nes minimalus mėnesinis atlyginimas viršytų kai kurių darbuotojų atlyginimus, kurie dirba biudžetiniame sektoriuje“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė premjeras.

„Vis dėlto, mes jau turime elgtis atsakingiau, turime remtis tam tikra dabartine padaryta analize apie mūsų ekonomikos ir finansų situaciją ir įvertinti pasekmes tiek trumpalaikiu, tiek ilgalaikiu laikotarpiu“, – pridūrė A. Butkevičius.

Anot jo, MMA klausimas buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios Darbo partijos deleguoti ministrai trečiadienį vyriausybėje susilaikė ir nebalsavo dėl kitų metų biudžeto projekto.

„Aš manau, kad artėjant Seimo rinkimams tai buvo priimtas Darbo partijos sprendimas, nurodantis ministrams susilaikyti ir nebalsuoti. Bet kada paklausi dėl kokių argumentų jie nebalsuoja ir kodėl nepritaria, buvo paprastas atsakymas, kad reikalingos tolimesnės derybos ir pokalbiai“, – sakė premjeras.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino pirminį 2016 metų valstybės biudžeto projektą, tačiau Darbo partijos deleguoti ministrai balsuojant susilaikė.

Seimas rugsėjo pabaigoje pritarė „darbiečių“ siūlytai rezoliucijai nuo 2016 metų liepos MMA padidinti iki 437 eurų. Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis trečiadienį LRT laidoje „Dėmesio centre“ teigė tikintis, kad su koalicijos partneriais pavyks sutarti dėl MMA didinimo, tačiau neatsakė, ar partija Seime balsuos už kitų metų biudžeto projektą, jei į jos siūlymus nebus atsižvelgta.

Nuo kitų metų sausio MMA didėja 25 eurais iki 350 eurų.