Naujienų srautas

Verslas2020.03.20 08:51

Dezinfekcinio skysčio gamybai trūksta žaliavų

BNS 2020.03.20 08:51

Leidimais gaminti dezinfekcinį skystį Lietuvos įmonės apdalytos, bet patenkinti visos paklausos jos negali, nes ne tik žaliavos brangsta dešimtimis kartų, bet jos vis sunkiau gauti, rašo „Verslo žinios“.

„Vilniaus degtinės" generalinis direktorius Rokas Mituzas tikisi, kad po kelių savaičių situacija stabilizuosis ir deficito rinkoje nebebus, tačiau bendrovė priversta ne tik dozuoti produkciją, bet ir spręsti, kam ją teikti: „Dar turime šiokį tokį savo rezervą, tad per artimiausią mėnesį turėtume pagaminti 1,5 mln. litrų. Mūsų manymu, to vidiniams Lietuvos poreikiams turėtų pakakti“.

Tuo tarpu dezinfekcinį skystį gaminančios įmonės „Cosmoway“ bendrasavininkė ir rinkodaros vadovė Justė Pinkevičienė baiminasi, kad dėl uždaromų sienų gali pritrūkti pakuočių, kamštelių, kartoninių dėžių, kitų aktyvių komponentų. Komponentų, iš užsienio šalių atvykstančių žaliavų klausimas svarbus ne tik dezinfekcinio skysčio gamybai, bet ir rankų muilo tiekimui.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vien kovo 14-17 dienomis šalyje buvo pagaminta 225 tonos dezinfekcinio skysčio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi