Verslas

2020.03.19 17:28

Iš Amsterdamo į Lietuvą grįžo 180 lietuvių

atnaujinta 19.43
Vaidotas Beniušis, Paulius Viluckas, BNS2020.03.19 17:28

Ketvirtadienio vakarą iš Amsterdamo į Lietuvą specialiuoju reisu buvo parskraidinta 180 lietuvių.

Lietuvos oro uostų atstovas Marius Zelenius BNS teigė, kad lėktuvas Vilniaus oro uoste nusileido apie 19 val. 30 min. Lietuvos laiku.

Jo teigimu, lėktuve skrido 180 keleivių.

Pirmadienį užsienyje dėl koronaviruso pandemijos užstrigusiems lietuviams organizuojamas dar vienas skrydis iš Amsterdamo. Skrydis numatytas kovo 23 dieną, 16.25 val. vietos laiku iš Amsterdamo oro uosto.

Trečiadienį kelionių agentūra „Tez tour“ pasirūpino dviem skrydžiais lietuviams iš Tenerifės, jais grįžo apie 300 piliečių.

Penktadieino rytą, apie 5.10 val. Vilniuje taip pat turėtų leistis lėktuvas iš Valensijos.

Be šių, artimiausiu metu suplanuoti skrydžiai lietuviams iš Londono, Varšuvos.

Keli šimtai lietuvių jau grįžo specialiais konvojais per Lenkiją bei skrydžiais iš Tenerifės, taip pat artimiausiu metu suplanuoti skrydžiai iš Valensijos, Amsterdamo, Londono bei Varšuvos.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienio rytą teigė, kad užsienyje dėl užvertų sienų plintant koronavirusui galėjo įstrigti iki 6 tūkst. Lietuvos piliečių

Iš užsienio grįžusiems žmonėms privalomas 14 dienos karantinas, už jo pažeidimą gresia teisinė atsakomybė.

Dešimtys Lietuvos piliečių ketvirtadienį specialiu reisu iš Kipro per Rygą grįžta į Lietuvą

„Air Baltic“ lėktuvu iš Larnakos parskrenda maždaug 40 Lietuvos piliečių, iš Latvijos sostinės jie organizuotai grįš į Lietuvą autobusu, BNS sakė Lietuvos ambasadorius Graikijoje, Kipre ir Albanijoje Rolandas Kačinskas.

„Įvairiais kanalais raginome piliečius išnaudoti šią grįžimo į Lietuvą galimybę, nes ateitis per daug neaiški. Visiems užsiregistravusiems buvo asmeniškai perskambinta ar kitaip su jais susisiekta. Buvo paaiškinta, kad kito organizuoto skrydžio nebus“, – BNS sakė ambasadorius.

Keli tūkstančiai lietuvių pastarosiomis dienomis paprašė valstybės pagalbos grįžti į tėvynę, Europos valstybėms drastiškai apribojus judėjimą, siekiant sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą.

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms privalomas 14 dienų karantinas, už jo pažeidimą gresia teisinė atsakomybė.

Specialistai ragina grįžtant iš oro uosto nesinaudoti viešuoju transportu, grįžus gyventi atskirose patalpose, nesilankyti viešose vietose.