Verslas

2020.03.19 14:57

225 tonos dezinfekcinio skysčio pasiekė rinką

LRT.lt 2020.03.19 14:57

225 tonos dezinfekcinio skysčio pagaminta kovo 14–17 dienomis ir iškeliavo į šalies vaistines bei kitas prekybos vietas, rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime spaudai.

Pasak Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, visas Lietuvos gamintojų gaminamas dezinfekcinis skystis yra gaminamas pagal SAM pateiktą ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojamą cheminę formulę, tad atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.

„Šiandien jau matome, kad Lietuvos gamintojai gali užtikrinti tiek valstybės, tiek rinkos poreikį ir tiekti kokybės standartus atitinkančią produkciją“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pranešime nurodoma, kad leidimą gaminti dezinfekcinį skystį turi ir daugiau šalies gamintojų, todėl artimiausiu metu rinkai bus patiekta daugiau šios produkcijos.

Dezinfekcinį skystį rinkai gamino ir duomenis apie jo kiekius pateikė 11 šalies gamintojų – UAB „Valentis“, UAB „Ruvera“, UAB „Retrorega“, UAB „Lesta“, UAB „Danushis Chemicals“, UAB inovacinė firma „MKDS“, AB „Vilniaus degtinė“, UAB „Koslita“, UAB „Aconitum“, UAB ,,Ukmergės vaistinė“, UAB ,,Bio Circle Balticum“.