Naujienų srautas

Verslas2020.03.19 09:24

IKEA pirkėjus pasitinka kitaip: sutelkia dėmesį į skaitmenines paslaugas, pradeda nuotolines konsultacijas

LRT.lt 2020.03.19 09:24

Siekdama patenkinti pirkėjų poreikius nacionalinio karantino metu, IKEA keičia savo darbo principus. Bendrovė daugiau dėmesio skirs elektroninei prekybai, teiks naujas paslaugas. Pavyzdžiui, jau nuo šiandien pirkėjams teikiamos nuotolinės konsultacijos internetu ir nemokama IKEA darbuotojų pagalba planuojant reikalingas baldų sistemas, tokias kaip virtuvės baldų komplektai ar spintos.

„Karantino metu žmonės skatinami likti namuose ir pasirinkti kitas priemones apsipirkti ar gauti reikiamas paslaugas, todėl IKEA siūlo naujus paslaugų teikimo būdus. Iki šiol suplanuoti savo virtuves ar spintas pirkėjai galėjo patys arba padedami IKEA konsultanto parduotuvėje arba prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose. Laikinai uždarius parduotuvę, mes keičiame šiuos procesus. Kviečiame pirkėjus naudotis IKEA.lt svetainėje esančiomis skaitmeninėmis planavimo programomis. Tokiu būdu žmonės galės projektuoti savo virtuvių, spintų ar vonios kambarių baldus neišeidami iš namų. Užuot konsultavę akis į akį, IKEA darbuotojai bus pasirengę padėti pabaigti projektus telefonu arba elektroniniu paštu“, – sako Jolita Juodzevičienė, IKEA parduotuvės Vilniuje vadovė.

Procesas atrodys taip: baldų ieškantys pirkėjai kviečiami naudotis IKEA.lt puslapyje esančiomis skaitmeninio planavimo programos, kuriose jie gali virtualiai susikurti virtuvės ar spintų projektus. Pirkėjui sukūrus projektą ar idėją, IKEA specialistas perims tolimesnius darbus: peržiūrės projektą, pabaigęs jį suderins su pirkėju, nuotoliniu būdu užsakys baldus ir, jei asmuo iki to laiko bus pasirinkęs tokią paslaugą, pristatys prekes iki namų durų. Tokiu būdu tiesioginis kontaktas su žmonėmis bus sumažinamas iki minimumo.

Parduotuvės vadovė teigė, kad norint teikti tokias paslaugas reikėjo peržiūrėti vidinius procesus, o darbuotojams – pakeisti įprastus darbo principus.

„Nuo tiesioginio kontakto pereiname prie nuotolinių bendravimo būdų. Nors tam reikalingas lankstumas, mūsų darbuotojai visiškai palaiko šią idėją. Jau sulaukėme skambučių iš pirkėjų su klausimais, kaip laikinai uždarius parduotuvę, jie galėtų susiprojektuoti savo virtuves. Mūsų komanda yra pasirengusi pagelbėti, o augant poreikiui prie jų prisijungs ir daugiau mūsų darbuotojų“, – teigia IKEA atstovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi