Naujienų srautas

Verslas2015.09.30 12:27

L. Graužinienė: biudžeto projektas yra neblogas

BNS 2015.09.30 12:27

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė vyriausybės parengtą 2016 metų biudžeto projektą vadina neblogu ir prognozuoja, kad nepaisant privalomo suderinimo su Europos Komisija (EK), jis bus priimtas laiku.

„Valstybės biudžeto projektas yra tikrai neblogas. Darbinį variantą mes jau matėme. Šiuo metu vyksta derinimai Finansų ministerijos su kitomis ministerijomis, su kitais biudžetais, tarp jų „Sodros“, sveikatos. Tikimės, kad artimiausiu metu vyriausybė jį patvirtins“, – interviu Žinių radijui sakė Seimo vadovė.

Jos nuomone, biudžetas bus patvirtintas ir įsigalios laiku.

„Projektas iškeliaus į Briuselį, kur jis bus vertinamas šiemet pirmą kartą. Bus iš ten pateiktos išvados ir Seimas pagal statuto nustatytus terminus po pirmo skaitymo grąžins Vyriausybei ir sulaukęs antro pataisyto varianto. Tada priims biudžetą ir vykdys procedūras. Manau, nevėluosime“, – teigė L. Graužinienė.

2016 metų valstybės biudžeto projektas iki spalio 15 dienos turi būti pateiktas Europos Komisijai (EK), kuri savo pirminę išvadą pateiktų iki spalio pabaigos. Jeigu Komisija pareikalaus patikslinti projektą, atnaujintas jo variantas turi būti pateiktas iki lapkričio 21 dienos, o oficiali galutinė EK išvada paaiškės iki lapkričio 30 dienos.

Pagal Finansų ministerijos parengtą 2016 metų valstybės biudžeto projektą biudžeto pajamos kitąmet, palyginti su šių metų planu, mažėja 1,2 proc. (96 mln. eurų) iki 7,893 mlrd. eurų, tuo metu išlaidos auga 1 proc. (88 mln. eurų) iki 8,485 mlrd. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi