Verslas

2020.03.18 18:54

Taip blogai nebuvo net per ekonominę krizę – naftos kainos pasiekė nuo 2003-ųjų neregėtas žemumas

LRT.lt 2020.03.18 18:54

Naftos kainos nukrito į 17 metų žemumas po to, kai dėl koronaviruso buvo įvesti kelionių ribojimai ir karantinas įvairiose pasaulio valstybėse, praneša The Washington Post. Ekspertai nerimauja, kad tai gali būti ne pabaiga.

Kaip skelbia CNBC, tarptautinėje rinkoje naftos kainos nukrito 7,8 proc. arba 2,25 JAV dolerio ir už barelį siekė 26,48 JAV dolerio. Tai žemiausias lygis nuo 2003 m. spalio.

JAV rinkoje situacija dar blogesnė – naftos kainos trečiadienį čia nukrito 13,3 proc., skelbia CNBC, arba 3,58 JAV dolerio. Naftos kaina už barelį šią dieną siekia 23,37 JAV dolerio. Tai žemiausias lygis nuo 2002 m. balandžio.

Kaip nurodo CNBC, tokią situaciją lemia ne tik sumažėjusi paklausa, bet ir didėjanti pasiūla – Saudo Arabija ir Rusija ketina padidinti naftos produkciją.

„Naftos rinka netrukus pripildys barelių perteklius“, – trumpai situaciją apibūdino „Bank of Amerika“ savo klientams išplatintame pranešime.

Kaip „The Washington Post“ nurodo investavimo ir verslo strategijų bendrovės „Yardeni Research“ vadovas Edas Yardeni, „jeigu 2008 m. buvo finansinės krizės metai, šie metai yra didžiosios viruso krizės metai.“

„Tai viskas vienu kartu: sveikatos krizė, finansinė krizė ir ekonominė krizė. Pirmiausia reikia išspręsti sveikatos dalies problemas, kad galėtų išspręsti visa kita. Tačiau galime žengti finansinius ir fiskalinius žingsnius, kad sušvelnintume padarinius“, – sako E. Yardeni.