Naujienų srautas

Verslas2020.03.18 16:13

NT vystytojai sako papuolę į spąstus: negali parduoti nekilnojamojo turto už beveik 45 mln. eurų

Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS 2020.03.18 16:13

Įvedus karantiną, notarai neturi galimybių per atstumą tvirtinti nekilnojamojo turto (NT) pirkimo–pardavimo sandorių. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius LRT.lt sako, kad dėl to NT vystytojai negali parduoti turto už beveik 45 mln. eurų, o po dviejų savaičių ši suma gali padvigubėti.

M. Statulevičius LRT.lt teigia, kad remiantis 24 NT vystytojų pateiktais duomenimis, per pastarąsias 2 savaites jie buvo suplanavę apie 580 būsto ir kito nekilnojamojo turto sandorių pardavimus, kurių vertė siekia beveik 45 mln. eurų.

Tačiau šie paradavimai yra „įstrigę“, nes notarai nedirba.

„Čia yra šių dviejų savaičių įtaka. Galime paskaičiuoti, kokio dydžio mokesčių dėl sandorių pardavimo negauna valstybė. Įmonės negali jų sumokėti, nes yra įstrigę didžiuliai sandoriai“, – sako M. Statulevičius.

Anot jo, jei sandorių nebus galima tvirtinti artimiausiais 2 savaites, tuomet neparduoto nekilnojamojo turto vertė galėtų išaugti dvigubai, iki 90 mln. eurų.

Notarai negali tvirtinti NT sandorių, nes karantino metu jie atsisako dirbti. NT sandorių tvirtinimas internetu Lietuvoje negalioja.

„Ieškome sprendimų ir kelių. Kaip asociacija maksimaliai prisidėsime prie sprendimų, notarų darbo saugumo užtikrinimo. Skirsime patalpas, apsaugos priemones. Konsultuosimės ir su medikais, kad būtų užtikrintas saugumas. Tik dėl saugumo ir priemonių trūkumo notarai nenori eiti dirbti“, – pažymi LNTPA vadovas.

Kaip rašė BNS, Teisingumo ministerija šią savaitę apsispręs, ar notarams leisti tvirtinti NT pirkimo–pardavimo sandorius.

Anot teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, notarai sandorių nenusiteikę tvirtinti, tuo metu NT pardavėjai prašo leidimo notarams dirbti.

„Šiandien arba ryt reikėtų priimti sprendimus“, – BNS trečiadienį sakė E. Jankevičius.

Pasak jo, viena išeičių – leisti NT pardavėjams, pirkėjams ir notarams baigti sandorius.

„Gal padarysime išimtį ir nekilnojamojo turto agentūros turės unikalią galimybę dirbti, nepaisant, kad visa Lietuva uždaryta. Gal pačius būtiniausius sandorius, gal reikia leisti tik pabaigti tuos sandorius“, – teigė ministras.

Šalyje nuo pirmadienio paskelbus karantiną, NT plėtotojai būstą parduoda nuotoliniu būdu, tačiau sandorių netvirtina notarai, sustabdę darbą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi