Naujienų srautas

Verslas2020.03.18 15:00

Vyriausybė pritarė „Ignitis grupės“ pertvarkai

atnaujinta 16.22
BNS 2020.03.18 15:00

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė valstybės valdomos energetikos grupės „Ignitis grupė“ pertvarkai, paverčiant ją akcine bendrove ir didinant įstatinį kapitalą per pirminį viešąjį akcijų siūlymą (Initial Public Offering, IPO).

„Projekto tikslas – sutikti, kad UAB „Igntis grupė“ būtų pertvarkyta į akcinę bendrovę bei būtų padidintas bendrovės įstatinis kapitalas, išleidžiant naujas paprastąsias vardines akcijas, įgyvendinant pirminį viešąjį akcijų siūlymą“, – posėdyje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Pasak jo, po bendrovės įstatinio kapitalo padidinimo ir viešo akcijų išplatinimo valstybei liktų ne mažiau kaip du trečdaliai akcijų ir balsų akcininkų susirinkime.

„Ignitis grupė“ per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė, kad Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija kovo 16 d. taip pat pritarė „Ignitis grupė“ pertvarkymui.

Vyriausybės nutarime numatyta, kad sprendimą dėl įstatinio kapitalo padidinimo priimti turėtų „Ignitis grupės“ akcijas valdanti Finansų ministerija.

Finansų ministerijos sudaryta darbo grupė vasario pabaigoje pateikė išvadą, kad „Ignitis grupei“ iki 2030 metų reikės apie 5-6 mlrd. eurų investicijų, todėl logiškiausia pritraukti lėšų būtų rengiant IPO. Siūloma išplatinti 25–33,33 proc. „Ignitis grupės“ akcijų, kurių pagrindinė kotiravimo rinka būtų „Nasdaq“ Vilniaus birža.

„Ignitis grupės“ finansavimo alternatyvas nagrinėjusi darbo grupė nurodė, kad IPO pasirengti reikia iki šių metų rugsėjo. „Ignitis grupė“ grupė yra skelbusi, kad šis IPO galėtų tapti didžiausiu pirminiu siūlymu Baltijos šalių istorijoje.

Apie galimybę surengti „Ignitis grupės“ IPO pradėta kalbėti pernai lapkritį, kai grupė paskelbė apie antrinių savo įmonių „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis gamyba“ delistingavimą iš „Nasdaq“ Vilniaus biržos. „Ignitis grupė“ tuomet tvirtino, kad šių įmonių delistingavimas yra privaloma visos grupės IPO sąlyga, o to nepadarius, būtų prarasti keli šimtai milijonų eurų visos grupės vertės.

Antradienį „Ignitis grupė“ pasirašė taikos susitarimą su ESO ir „Ignitis gamyba“ smulkiesiems akcininkams atstovaujančia Investuotojų asociacija. Šių įmonių akcijų išbraukimą iš prekybos vertybinių popierių biržoje teismuose ginčiję investuotojai atsiėmė savo ieškinius, tad su tuo susiję procesai galės sklandžiai vykti toliau.

„Ignitis grupė“ valdo 94,79 proc. ESO ir 96,82 proc. „Ignitis gamybos” akcijų. Abiejų bendrovių akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Valstybė valdo 100 proc. „Ignitis grupės“ akcijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi