Verslas

2020.03.18 13:06

„Kauno grūdų“ prekybos apimtys higienos prekėmis išaugo 8 kartus

ELTA 2020.03.18 13:06

Bendrovę „Kauno grūdai“ antradienį iš Lenkijos pasiekė nekantriai lauktas krovinys – 20 tonų higienos prekių (dezinfekavimo priemonių).

„Visą krovininę mašiną sugebėjom per 3 valandas iškrauti ir visas tas prekes parduoti. Nes tiek Kauno rajono savivaldybė, tiek „Kauno autobusų“ bendrovė ar logistikos įmonė „Girteka“ bei kiti stambūs pirkėjai jau nekantriai laukė dezinfekavimo skysčių, skirtų rankoms ir paviršiams dezinfekuoti. Rajone šiomis priemonėmis aprūpinamos mokyklos, socialinės bei kitos įstaigos, „Kauno autobusai“ jas panaudoja apsaugoti nuo koronaviruso užkrato miesto transporto keleivius ir darbuotojus. Panašiai dezinfekavimo skysčius naudoja ir kiti pirkėjai“, – Eltai trečiadienį sakė AB „Kauno grūdai“ higienos prekių ir paslaugų verslo vadovė Jurgita Aghasaryan.

Bendrovė „Kauno grūdai“, kurios viena iš veiklų yra prekyba švaros bei higienos cheminėmis priemonėmis ir paslaugomis, fiksuoja ženklų higienos prekių pardavimų augimą nuo pat vasario 26 dienos, kai Lietuvoje buvo paskelbta ekstremali situacija. Pirmiausia tokiomis prekėmis bendrovė stengiasi aprūpinti savas antrines įmones – paukštynus, makaronų, kitų produktų gaminimo padalinius. Taip pat palieka tam tikrą kiekį ir savo nuolatiniams klientams.
„Per pirmąją savaitę nuo ekstremalios situacijos paskelbimo pardavėme daugiau nei 40 tonų dezinfekcinio skysčio. Iki tol mūsų siūlomų švaros bei higienos priemonių ir paslaugų pardavimas buvo orientuotas į viešbučių, viešojo maitinimo įstaigų ir maisto pramonės sektorius, o šiuo metu dezinfekcinių prekių pardavimas tapo populiariausia mūsų paslauga, kuri išsiplėtė ir į kitus sektorius. Į mus dėl dezinfekcinio skysčio tiek rankoms, tiek ir paviršiams dezinfekuoti kreipiasi autobusų parkai, logistikos įmonės, taip pat švietimo bei gydymo įstaigos. Kone kasdien sulaukiame skambučių ir iš savivaldybių.

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso, dezinfekavimo priemonių pardavimai, lyginant su buvusiomis apimtimis vasariui baigiantis, išaugo aštuonetą kartų“, – pasakojo „Kauno grūdų“ atstovė, pripažindama, kad poreikis jau viršija užsakymų įgyvendinimo galimybes.

„Kauno grūdai“ švaros ir higienos prekių bei paslaugų verslą vysto nuo 2014 metų. Bendrovė yra vienintelė Europoje vienų žinomiausių dezinfekcinių priemonių gamintojų „SaneChem“ atstovė Lietuvoje. Tarp įmonės teikiamų paslaugų – patalpų plovimo, dezinfekcijos sistemų pritaikymas ir įrengimas, patalpų plovimas ir techninė priežiūra, mobiliųjų bei stacionarių chemijos stotelių įrengimas, popieriaus, muilų, dezinfekantų laikiklių montavimas ir kita.
Kada tiksliai „SaneChem“ atsiųs į Kauną naują dezinfekavimo priemonių krovinį, kol kas nežinoma.

„Mes jau tapome vienu iš pagrindinių šaltinių, kur būtų galima įsigyti šiuo metu taip reikalingų dezinfekavimo priemonių. Kadangi jos parduodamos išpilstytos į didesnes talpas, tai tiekti jų, pavyzdžiui, vaistinėms ar parduotuvėms, kad čia pavieniai asmenys galėtų tų dezinfekavimo skysčių nusipirkti, neturime galimybių. Juo labiau, kad pačių prekių trūksta visiems „Kauno grūdų“ gautiems užsakymams įvykdyti. Beje, jau ir mus pasiekė informacija, kad kažkas perpilsto į mažesnius buteliukus tuos skysčius ir perparduoda. Tačiau tai – ne mūsų rūpestis...

Ką tik kontaktavau su tiekėjais dėl papildomų produkcijos kiekių. Bet turime suprasti, – užsakymai plaukia iš visur, o gamintojai nespėja jų vykdyti. Nes jiems trūksta reikalingų gamybai medžiagų, pakavimo priemonių, kurių tiekimas dėl daugelyje šalių įvesto karantino yra sutrikęs. Žinome, kad ir logistika tarp valstybių labai problemiška. Bet tikėkimės, viskas susistyguos, situacija normalizuosis, ir visos problemos bus išsprendžiamos.

Matom, kad mūsų realizuojami produktai labai reikalingi Lietuvoje. Jų reikia mokyklose, globos, sveikatos įstaigose, transporto bei kitose įmonėse, jie naudingi saugant žmones ir jų gyvenamąją aplinką. Todėl stengiamės tenkinti poreikius ir dirbame toliau“, – Eltai sakė „Kauno grūdų“ higienos prekių ir paslaugų verslo vadovė J. Aghasaryan.