Verslas

2020.03.17 18:59

Nausėda: Lietuvai svarbu, kad išliktų skrydžiai tarp Frankfurto ir Vilniaus

BNS2020.03.17 18:59

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad Lietuvai svarbu, jog būtų išsaugoti skrydžiai tarp Frankfurto ir Vilniaus, siekiant saugaus lietuvių grįžimo namo.

Jis teigia šį klausimą aptaręs per pokalbį telefonu su Vokietijos prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu (Franku Valteriu Šteinmejeriu).

„Iškėliau klausimą dėl skrydžių išsaugojimo tarp Fankfurto ir Vilniaus, kad Lietuvos ir Baltijos šalių piliečiai galėtų greitai ir saugiai grįžti namo per Frankfurtą“, – feisbuke antradienio vakarą parašė G. Nausėda.

Iki šiol iš Frankfurto į Vilnių skraidino skrydžių bendrovė „Lufthansa“. Vilniaus oro uostas skelbia, kad antradienio vakarą turėjęs vykti skrydis atšauktas.

Jis teigia padėkojęs Vokietijos prezidentui už jo įsitraukimą sprendžiant situaciją Vokietijos–Lenkijos pasienyje. Prezidentai taip pat aptarė bendradarbiavimą organizuoti keltus į Klaipėdą, nurodė G. Nausėda.

Daug lietuvių Lenkijos ir Vokietijos pasienyje įstrigo, kai Lenkija uždarė sienas užsieniečiams, siekdama sulėtinti koronaviruso plitimą.

Lenkija atsisakė praleisti lengvųjų automobilių koloną. Institucijos suderino galimybę lietuviams grįžti autobusų konvojumi, traukiniu ir keltu, tačiau situaciją sunkina tai, kad Vokietijoje labai smarkiai užkimšti keliai ir sudėtinga pasiekti uostą bei geležinkelio stotį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt