Verslas

2020.03.17 18:20

Bankų asociacijos prezidentas: dėl karantino šalies bankuose gali būti koreguojama veiklos tvarka

Malvina Baužytė, ELTA 2020.03.17 18:20

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius teigia, kad, siekiant išvengti koronaviruso grėsmės, šalies bankuose gali būti koreguojama veikla.

„Priklausomai nuo padalinių dydžio, vietos ir kitų veiksnių, gali būti pakoreguotas jų (bankų – ELTA) darbo laikas arba tvarka, pavyzdžiui, aptarnaujant tik iš anksto vizitui užsiregistravusius klientus arba, siekiant apsaugoti klientų ir darbuotojų sveikatą, apribojant lankytojų skaičius padalinyje“, – Eltai atsiųstame komentare teigė jis.

M. Zalatoriaus teigimu, šiuo metu skyrių patalpos bei bankomatai yra reguliariai dezinfekuojami.

„Padaliniuose pasirūpinta dezinfekcinėmis ir apsaugos priemonėmis klientams bei darbuotojams, užtikrinamas saugus bendravimo atstumas. Skyrių patalpos ir bankomatai yra reguliariai dezinfekuojami. Bankai kartu su inkasavimo bendrovėmis užtikrina grynųjų pinigų tiekimą į bankomatus“, – tikino LBA prezidentas.

Visgi, kaip teigė jis, klientams rekomenduojama vietoje bankų skyrių naudotis interneto banku ir nuotolinėmis konsultacijomis.

„Lietuvos bankų asociacija primygtinai rekomenduoja naudotis interneto banku bei nuotolinėmis specialistų konsultacijomis, atsiskaitymams pasitelkti interneto banką, bankų išmaniąsias programėles ir mokėjimo korteles. Atsižvelgiant į išaugusį informacijos poreikį, bankuose suplanuota daugiau pajėgų klientams konsultuoti nuotoliniu būdu: telefonu, elektroniniu paštu, interneto svetainėse ir kitais elektroniniais kanalais“, – sakė M. Zalatorius.

Šiaulių bankas antradienį pranešė, kad karantino metu laikinai uždaro apie trečdalį iš 60 šalyje veikiančių banko skyrių, primena ELTA.

Tuo tarpu didžioji dalis šalyje veikiančių bankų klientų aptarnavimo padalinių veikia, išskyrus įsikūrusius prekybos centruose, kurie dėl karantino uždaryti.