Verslas

2020.03.17 10:10

Karbauskis apie pagalbos ekonomikai paketą: esame viena geriausiai pasirengusių valstybių Europoje

papildyta G. Landsbergio komentaru; atnaujinta 10.18
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.03.17 10:10

Valdančiųjų lyderis Ramūnas Karbauskis teigiamai vertina Vyriausybės priimtą ekonomikos skatinimo ir pagalbos verslui plano, kurio prireikė šalyje paskelbus karantiną dėl koronaviruso.

„Manau, kad valstybė imasi visų reikiamų priemonių. Jeigu šnekėtume apie Lietuvos pasirengimą, tai mes tikriausiai viena iš geriausiai pasirengusių valstybių Europoje“, – sakė R. Karbauskis.

Jis kalbėjo, kad Lietuvos ekonomika nesustojo, įmonės dirba, moka mokesčius. Kaip sakė politikas, yra sričių, kurios susiduria su didesnėmis problemomis, pavyzdžiui, turizmo sektorius, viešbučių ir restoranų verslas.

„Čia susitvarkysime, o visa kita veikia“, – teigė politikas.

Kultūros komitetui vadovaujantis Seimo narys, paklaustas apie kultūros ir meno srities darbuotojų situaciją, kuomet dėl karantino yra atšaukti visi renginiai, sakė, kad Vyriausybė vertins poreikius ir galimybes dėl pagalbos. Anot jo, šiuo metu sunku pasakyti, kokie bus šios srities nuostoliai.

Reikia ir kitų sprendimų

Opozicijos lyderis, konservatorius Gabrielius Landsbergis komentuodamas Vyriausybės antradienį Seime teikiamus pasiūlymus sakė, kad jo vadovaujama frakcija siūlomoms priemonėms pritars.

„Manome, kad pirmas žengtas žingsnis yra geras. Vienintelė pastaba būtų tai, kad tose priemonėse, kurios yra numatomos, kalbama apie situacijas ir įmones, kurios nėra, galbūt, tiesiogiai paveiktos karantino. Didelė dalis sveikatos įstaigų, maitinimo įstaigų pajamų negauna jau šiandien.

Jie negali vykdyti veiklos ir kokie nors akreditavimo patobulinimai ar palengvinto akreditavimo sąlygos iš esmės nebepadeda, jie neturi pajamų, privalo atleisti žmones. Klausimas, kiek ilgai jie gali išgyventi“, – komentavo G. Landsbergis.

Anot jo, opozicija siūlo per savaitę parengti pagalbos paketą tiems, kurie praktiškai eina į bankrotą.

Paklaustas apie sumas, G. Landsbergis sakė, kad kol kas tos sumos „yra ore“, nėra aišku, kaip jos bus skiriamos.

Portalas LRT.lt primena, kad Vyriausybė pirmadienį pritarė ekonomikos skatinimo ir pagalbos verslui planui. Antradienio Seimo posėdyje parlamentarai svarsto, ar pritarti Vyriausybės pateiktiems įstatymo projektams, susijusiems su ekstremaliąja situacija dėl koronaviruso plitimo. Vieni iš siūlymų – padidinti grynojo skolinimosi limitą nuo 904,6 mln. iki 5,401 mlrd. eurų, supaprastinti viešųjų pirkimų procedūras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.