Verslas

2020.03.17 19:00

Koronavirusas remia verslininkus prie sienos: darbuotojams siūloma darbą palikti savo noru

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.03.17 19:00

Nepaisant finansų ministro Viliaus Šapokos ir premjero Sauliaus Skvernelio raginimo neatleisti ir nesiųsti darbuotojų neapmokamų atostogų, su neeiline situacija susidūrusiems verslininkams nelieka nieko kito. Kai kurie darbdaviai jau siūlo darbuotojams palikti darbovietę bendru sutarimu. Valstybinė darbo inspekcija įspėja, kad tokiu atveju darbuotojams reikia nepasimesti ir nepulti pasirašinėti darbdavio pakištų dokumentų.

Pirmadienį Vyriausybė patvirtino ekonomikos gelbėjimo priemonių paketą, siekiant sušvelninti koronaviruso pasekmes ekonomikai bei šalies verslininkams.

Valstybė įsipareigojo iki 3 mėnesių prisidėti prie darbo vietos išlaikymo, padengiant dalinės prastovos ar prastovos išmokos dalį darbuotojams. Darbuotojui turės būti užtikrinama bent minimali mėnesinė alga, o valstybės lėšų dalis nuo atlyginimo sudarys 60 proc., bet ne daugiau kaip 1 minimalų mėnesinį darbo užmokestį (607 eurai popieriuje).

Finansų ministras V. Šapoka pabrėžia, kad darbdaviai, kurie vers darbuotojus pasiimti neapmokamų atostogų ar atleidinės darbuotojus, rizikuos netekti valstybės siūlomų garantijų.

Pasiūlė nuo rytojaus nebedirbti

Nepaisant ministro įspėjimų, kai kurios šalyje veikiančios įmonės jau siūlo darbuotojams bendru sutarimu palikti darbo vietas. LRT.lt susisiekė su mergina Ieva (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuri pasakoja, kad šįryt jai buvo pasiūlyta bendru sutarimu būti atleistai. Mergina LRT.lt atsiuntė ir jai pakišto dokumento kopiją.

„Vakar parašiau darbdaviui, ar reikės ateiti į darbą, nes paskelbtas karantinas, o dalį darbų aš galiu pasidaryti iš namų. Man atrašė, kad reikia ateiti, nes reikės pasitarti dėl ateities.

Atėjus į darbą, po kiek laiko mane pasikvietė ir pradėjo pasakoti, kaip jiems sunku, kad įmonė tampa nekonkurencinga ir gresia bankrotas. Tada jie man pateikė dokumentą ir pasiūlė nuo rytojaus nebedirbti“, – pasakoja Ieva.

Darbdavio pateiktame pasiūlyme buvo rašoma: „Atsižvelgdami į susidariusią padėtį dėl koronaviruso (COVID – 19), įmonė yra priversta mažinti gamybos apimtis dėl: mažėjančio pardavimų kiekio; esamų pardavimų atšaukimo; siuntų transportacijos sunkumų. Todėl įmonė siūlo bendru sutarimu nuo kovo 17 d. nutraukti darbo sutartį“, – rašoma dokumente.

Ieva sako, kad įmonėje dirba 8 žmonės, penkiems jų buvo pasiūlyta bendru sutarimu išeiti. Trys asmenys sutiko ir pasirašė, kad darbdavį palieka bendru sutarimu.

Tačiau išėjus iš darbo bendru sutarimu – darbuotojui gresia netekti jam priklausančių išeitinių

Mergina pažymi, kad dokumento pasirašyti neskubėjo, o Valstybinė darbo inspekcija ją patikino, kad ji turi penkias dienas apsispręsti dėl darbdavio pateikto pasiūlymo. Taip pat mergina tikisi, kad Vyriausybėje bus priimtas sprendimas, jog lėtinėmis ligomis sergantys asmenys galėtų dirbti iš namų arba jiems būtų suteiktas nedarbingumas, kadangi mergina serga artritu.

Darbo inspekcija įspėja nepulti pasirašinėti jokių dokumentų

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atstovė Jurgita Kažukauskaitė–Sarnickienė LRT.lt teigė kol kas neturinti duomenų, kiek žmonių kreipėsi į VDI dėl darbdavio raginimo išeiti iš darbo savo noru.

Ji taip pat pažymi, kad darbdavys negali vienašališkai priimti sprendimo ar reikalauti, kad darbuotojai naudotųsi nemokamomis ar kasmetinėmis atostogomis, kai darbdavys dėl objektyvių priežasčių negali suteikti darbuotojui darbo.

Darbo santykiai, anot J. Kažukauskaitės–Sarnickienės, reikalauja darbuotojų ir darbdavių sutarimo, todėl rekomenduojama ieškoti abiem pusėms priimtinų sprendimų.

„Jeigu dėl susiklosčiusių objektyvių aplinkybių darbdavys nebegali suteikti darbuotojui darbo sutartyje siūlyto darbo ir darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo (jeigu tokia galimybė egzistuoja), darbdavys darbuotojui ar jų grupei skelbia prastovą arba dalinę prastovą“, – aiškina J. Kažukauskaitė–Sarnickienė.

Ji mini, kad nors valstybėje paskelbta ekstremali padėtis ir karantinas, norint sumažinti darbuotojų skaičių, būtina paisyti Darbo kodekso reikalavimų – prieš atleidimą įspėti, išmokėti darbuotojui priklausančias išeitines išmokas.

VDI informuoja – jei darbuotojas nežino, ką daryti, o yra verčiamas darbdavio priimti vienokius ar kitokius sprendimus, jis gali pasikonsultuoti Darbo inspekcijoje konsultacijų telefonu 85 2139772.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad už darbo įstatymų pažeidimus gresia bauda – nuo aštuoniasdešimt iki aštuonių šimtų aštuoniasdešimt eurų.

Naujų atleidimo atvejų pirmadienį nenustatyta

LRT.lt susisiekus su „Užimtumo tarnybos“ atstove spaudai Milda Jankauskiene, ji patikino, kad pirmadienį nebuvo gauta pranešimų apie atleidimus.

„Pagal mūsų turimus duomenis, šiandien iki pietų dar nebuvo gauta jokios informacijos apie planuojamus atleidimus“, – LRT sakė M. Jankauskienė.

Naujausi duomenys apie atleidimus „Užimtumo tarnybos“ yra pateikti kovo 12 d. Tuo metu pranešta, kad Varėnos rajono Marcinkonių pagrindinė mokykla atleidžia 20 darbuotojų.

Kiek anksčiau, kovo 10 d., įmonė „Lyderio grupė“ pranešė atleidžianti 83 darbuotojus.