Verslas

2020.03.16 16:19

Dėl koronaviruso „Austrian Airlines“ stabdo visus skrydžius, „Lufthansa“ mažina ilgus skrydžius

atnaujinta 16.50
ELTA 2020.03.16 16:19

Vokietijos aviacijos bendrovės „Lufthansa“ valdomos oro linijos „Austrian Airlines“ pirmadienį paskelbė, kad nuo ketvirtadienio sustabdys visus reguliarius skrydžius – kaip priežastis įvardijamas koronaviruso pandemijos sukeltas smarkus paklausos nuosmukis.

„Austrian Airlines“ teigė, kad reguliarių skrydžių sustabdymas tęsis iki kovo 28 dienos, tačiau oro linijos vis dar vykdys skrydžius, su kuriais į Austriją bus repatrijuojami užsienyje įstrigę šalies piliečiai.

Oro linijų paskelbtame pranešime teigiama, kad paskutinis reguliarus skrydis įvyks ketvirtadienio rytą – bus laukiama iš Čikagos atvyksiančio lėktuvo.

Praėjusią savaitę „Lufthansa“ paskelbė, kad visose jos valdomose oro linijose pajėgumas bus sumažinamas 50 proc. – siekiant suvaldyti pandemijos padarinius, bus atšaukiama daugiau nei 23 tūkst. skrydžių.

„Dėl išskirtinių aplinkybių, kurias sukėlė viruso plitimas“, „Lufthansa“ teigė nuo kovo 29 iki balandžio 24 dienos atšauksianti apie 23 tūkst. skrydžių. Bendrovė pridūrė, kad ateinančiomis savaitėmis skrydžių galimai bus atšaukiama daugiau.

„Lufthansa“ dėl viruso 90 proc. mažina ilgo nuotolio skrydžių pajėgumą

Aviacijos pramonei kovojant su itin skaudžiais koronaviruso pandemijos padariniais, Vokietijos aviacijos bendrovė „Lufthansa“ pirmadienį paskelbė, kad 90 proc. sumažins savo ilgo nuotolio skrydžių pajėgumą.

„Lufthansa“ teigė, kad sėdimųjų vietų skaičius ilgo nuotolio skrydžiuose nuo antradienio bus sumažinamas „iki 90 procentų“. Naujasis apribojimas paveiks maršrutus į Afriką, Artimuosius Rytus ir Pietų Ameriką.

Europoje trumpo nuotolio skrydžių pajėgumas bus sumažinamas 80 proc., pranešė bendrovė. Anksčiau buvo planuota kiekvieną šios vasaros savaitę įvykdyti 11 700 trumpo nuotolio skrydžių.