Verslas

2020.03.16 15:29

„Rimi“, „Iki“ ir „Maxima“ karantino metu dirbs trumpiau, „Norfa“ darbo laiko netrumpina

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2020.03.16 15:29

Prekybos tinklai „Rimi“, „Maxima“, „Iki“ ir „Lidl“ nuo antradienio trumpina parduotuvių darbo laiką, tuo metu prekybos tinklas „Norfa“ darbo laiko nusprendė nekeisti.

„Maxima“ darbo laiką trumpina jau nuo šiandien. Parduotuvės dirbs nuo 9 iki 20 valandos. Tai numatoma iki pat karantino pabaigos – kovo 30 dienos.

Prekybos tinklo atstovai perspėja pirkėjus, kad prekių tikrai užteks.

„Galime dar kartą patikinti – jau prieš kelias savaites gerokai padidinome prekių užsakymų kiekius savo tiekėjams ir kol kas prekių tikrai netrūksta. Svarbiausia, spėti jas, reaguojant į nuolat kintančią paklausą, pristatyti į parduotuves ir papildyti lentynas“, – pabrėžia „Maximos“ operacijų vadovė Irtautė Ščerbavičienė.

„Rimi“ prekybos tinklas taip pat dirbs nuo 9 iki 20 val. Ilgiau dirbs tik po vieną parduotuvę Vilniuje (Šiaurės miestelyje), Kaune (pirkinių centre „Savas“) ir Klaipėdoje (prekybos centre „Arena“). Jos dirbs budėjimo režimu – nuo 8 iki 22 val.

Paskelbus karantiną keičiamas asortimentas, ribojama prekyba nefasuotomis prekėmis. Parduotuvėse sustiprintas ventiliatorių darbas ir padidinta oro cirkuliacija, uždaryti visi „Rimi“ esantys atviri šviežių salotų ir sušių barai, o įsigaliojus karantinui uždarytos „Rimi“ įrengtos kavinės, kavos ir kitos zonos, kuriose pirkėjai iki šiol galėjo patys pasiimti nefasuotų produktų ir vietoje juos suvartoti.

Tai pat keičiamas „Rimi“ kepyklų asortimentas, jog pirkėjams jis galėtų būti pateiktas tik uždarose lentynose arba supakuotas pačioje kepykloje, ribojama prekyba nefasuotais produktais – sausainiais, saldainiais, lukštentais riešutais ir pan., išskyrus tuos produktus, kurie prieš vartojimą turi būti termiškai apdoroti (šviežia mėsa, žuvis) arba nuplauti (vaisiai, daržovės).

„Atsiskaitant už prekes pirkėjus taip pat raginame rinktis atsiskaitymą mokėjimo kortele, ne grynaisiais pinigais, laukiant eilėse – laikytis saugaus, bent vieno metro, atstumo“, – sako „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius.

Tuo metu „Iki“ dirbs nuo 8 iki 20 val. Anot prekybos tinklo komunikacijos vadovės Indrės Baltrušaitienės, šiomis dienomis darbuotojai jaučia padidėjusį darbo krūvį dėl gerokai išaugusių pirkėjų srautų.

„Esame padidinę tam tikrų produktų užsakomus kiekius, bendradarbiaudami su tiekėjais dedame visas pastangas, kad pirkėjai būtų aprūpinti būtiniausiais maisto produktais. Tačiau prašome ir pirkėjų supratingumo, jei ne visada operatyviai pavyksta papildyti lentynas“, – sako I. Baltrušaitienė.

Nuo pirmadienio iki planuojamos karantino pabaigos kovo 30 d., visos „Lidl“ parduotuvės visoje Lietuvoje veiks taip pat trumpina darbo laiką ir dirbs nuo 9 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Prekybos tinklas „Norfa“ darbo laiko nekeičia.