Verslas

2020.03.16 13:24

„Oro navigacijos“ vadovas: skrydžių virš Lietuvos sumažėjo penktadaliu

atnaujinta 14.37

Vis daugiau pasaulio oro bendrovių stabdant skrydžius, Lietuvos skrydžių valdymo bendrovės „Oro navigacija“ vadovas pripažįsta, kad darbo įmonei sumažėjo, tačiau tranzitiniai skrydžiai vyksta.

Mindaugo Gusčio teigimu, sekmadienį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, veiklos apimtys buvo 18 proc. mažesnės, o šią savaitę jos mažės dar labiau.

„Šią savaitę bus didžiausi pokyčiai, nes „Air Baltic“, LOT, SAS, „Wizz Air“ vis atšaukinėja skrydžius, matyt, krytis bus smarkiai didesnis“, – BNS sakė M. Gustys.

„Darbo liks, nes tranzitu skraidys, oro erdvės neuždarome, jei į kitas šalis bus galima skristi. Klausimas, kiek į Lietuvą bus atvykstančių ir išvykstančių skrydžių. Bet jeigu nors vienas bus, tai vis tiek darbas privalomai vyksta“, – pridūrė jis.

Pasak M. Gusčio, šiuo metu visos paslaugos, kurias įmanoma, teikiamos nuotoliniu būdu, o ten, kur neįmanoma, darbas vyksta įprastai.

„Oro navigacijos“ duomenimis, kovo 1–15 dienomis, palyginti su tuo pačiu metu pernai, bendras Lietuvos oro erdvėje aptarnautų skrydžių skaičius mažėjo 2,5 proc. iki 8,8 tūkst., o vien tranzitinių skrydžių – 4 proc. iki 6,5 tūkstančio.

„Labiausiai išsiskiria kovo 14 ir 15 dienos, kurių metų skrydžių skaičius mažėjo 15–18 procentų“, – BNS nurodė bendrovė.

Nepaisant mažėjančio bendro skrydžių skaičiaus, dalis aviakompanijų kovą didino jų skaičių. Rusijos „Aeroflot“ skrydžių augo 15,8 proc., „Ryanair“ – 5,4 proc., „Wizzair“ – 7,4 proc., o Rusijos „Sverdlovsk air“ ir „Siberian airlines“ - atitinkamai 24,8 proc. ir 67 proc.

Kovo 1–15 dienomis daugiausia tranzitu per Lietuvą buvo skrendama į Rusiją (1,7 tūkst. skrydžių – 6,7 proc. daugiau nei pernai), Vokietiją, (987 – 20 proc. mažiau), Latviją (496 – 2 proc. daugiau), Suomiją (412 – 7 proc. mažiau).

Iš Lietuvos daugiausia buvo skrendama į Jungtinę Karalystę (146 – 15 proc. daugiau), Latviją (119 – 1,7 proc. daugiau) ir Vokietiją (105 – 8,3 proc. daugiau).

Daugiausia skrydžių į Lietuvą vyko taip pat iš Jungtinės Karalystės (144 – 14,3 proc. daugiau), Latvijos (117 – 1,7 proc. daugiau) ir Vokietijos (108 – 8 proc. daugiau).

Lietuvos oro uostai: situacija greitai keičiasi

Lietuvai uždarius išorės sienas ir pirmadienį paskelbus karantiną, oro bendrovių skrydžių virš Lietuvos mažėja, tačiau lėktuvai iš trijų oro uostų ir kyla, ir leidžiasi.

Pirmadienį į Vilniaus oro uostą laukiama atskrendant 35, į Kauno - septynių atskrendančių ir tiek pat išskrendančių lėktuvų. Iš Palangos du skrydžius šią savaityę į Londoną numačiusi „Ryanair“.

„Karts nuo karto atšaukiami, todėl pasakyti, kiek tiksliai, sunku, nes situacija greitai keičiasi“, – BNS teigė Lietuvos oro uostų Strateginės komunikacijos skyriaus vadovas Marius Zelenius.

Į Lietuvą dar skraidina pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ ir „Lauda Motion“ bei Baltarusijos „Balavia“, „Brussels airlines“, SAS, „Austrian Airlines“, „Lufthansa“, „Turkish airlines“, Ukraine International Airlines“.

Paskutinius skrydžius pirmadienį iš Lietuvos vykdo trys bendrovės: „Norwegian Airlines“, „Wizz air“, ir „Air Baltic“.

Iš Palangos dabar galima nuskristi tik į Londoną.

„Skrydžių mažėja, pačios oro kompanijos mažina skrydžių ir šiai dienai, paskutiniais duomenimis, liko skrydžiai į Londoną. Visos kitos oro kompanijos atšaukė skrydžius“, – BNS teigė Palangos oro uosto vadovas Andrius Daujotas.

Tačiau jis ir negarantavo, kad lėktuvai antradienį ir šeštadienį pakils, kol kas „Ryanair“ jokios informacijos nepateikė.

„Negaliu 100 proc. teigti, kad taip ir bus, bet šiam momentui matau, kas yra mūsų sistemoje – jie nėra dar atšaukti, bet negaliu garantuoti. Aviakompanijos pačios sprendžia“, – teigė A. Daujotas.