Verslas

2020.03.16 07:52

Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS laikinai atleis 90 proc. darbuotojų

skrydžius nutraukia vis daugiau įmonių; atnaujinta 12.36
BNS2020.03.16 07:52

Skandinavijos oro linijų bendrovė SAS („Scandinavian Airlines“) nusprendė išleisti neapmokamų atostogų 10 tūkst. žmonių, arba 90 proc. darbuotojų, dėl mažėjančio oro kelionių poreikio koronaviruso plitimo sąlygomis.

Apie tai sekmadienį spaudos konferencijoje pranešė bendrovės vadovas Rickardas Gustafsonas.

„Lėktuvų bilietų poreikis praktiškai išnyko. Nuo rytojaus mes padarysime laikiną pertrauką pagrindinėje savo veikloje“, – pažymėjo bendrovės vadovas.

„Bendrovei reikia sumažinti savo darbuotojų skaičių maždaug 90 proc., tai yra, apie 10 tūkst. žmonių“, – pridūrė R. Gustafsonas.

Anot jo, ir toliau bus vykdomi skrydžiai į kelis Švedijos, Norvegijos miestus, taip pat į Londoną ir Frankfurtą.

Norvegijoje ir Danijoje galioja taisyklės, leidžiančios laikinai atleisti darbuotojus, tačiau Švedijoje tokių taisyklių nėra.

„Todėl svarstome galimybę atleisti daugiau darbuotojų Švedijoje. Turime prisitaikyti prie situacijos“, – teigė R. Gustafsonas ir pridūrė, kad visgi tikisi išvengti atleidimų visam laikui.

„Finnair“ laikinai nutraukia 90 proc. skrydžių

Suomijos oro vežėja „Finnair“ pranešė dėl koronaviruso pandemijos nuo balandžio mėnesio laikinai nutraukianti 90 proc. skrydžių.

Bendrovė skelbia, jog skrydžiai nutraukiami iki padėties normalizavimosi.

„Finnair“ nuo balandžio skraidins tik maždaug 20 maršrutų, užtikrindama Suomijai būtiniausią susisiekimą ir gyvybiškai svarbių prekių gabenimą kritiniu atveju.

Anot pranešimo, „Finnair“ nedelsdama pradeda laipsnišką perėjimą prie riboto skrydžių tvarkaraščio, kovo 16-31 dienomis oro linijų atšauks maždaug 1,5-2 tūkst. reisų.

Paprastai „Finnair“ aptarnauja 110 maršrutų ir per mėnesį atlieka apie 12 tūkst. skrydžių, o balandį skrydžių skaičius sumažins iki maždaug 1,6 tūkstančio.

„British Airways“ ir „Iberia“ atšaukia 75 proc. skrydžių

IAG, kuriai priklauso „British Airways“ ir Ispanijos oro linijų bendrovė „Iberia“ pirmadienį pranešė dėl koronaviruso atšaukianti 75 proc. tarptautinės oro linijų grupės balandžio ir gegužės mėnesiams numatytų skrydžių.

„Balandį ir gegužę IAG planuoja skrydžių skaičių sumažinti mažiausiai 75 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m.“, – skelbiama grupės pranešime.

Atskirai britų skrydžių bendrovė „EasyJet“ paskelbė, kad dėl COVID-19 viruso jai gali tekti nutupdyti didžiąją dalį savo orlaivių, ir įspėjo, jog yra kilusi grėsmė, kad Europos oro linijos neišsilaikys keliones lėktuvais įšaldžius ilgesniam laikotarpiui.

IAG ėmėsi drastiškų priemonių, viena iš jų, kaip tvirtino oro linijų grupė – „neesminių ir nekibernetinių IT išlaidų mažinimas, naujų darbuotojų priėmimo stabdymas ir nebūtinų išlaidų atsisakymas, galimybės darbuotojams išeiti neapmokamų atostogų sudarymas, laikinas įdarbinimo sutarčių įšaldymas ir darbo valandų mažinimas“.

IAG taip pat paskelbė, kad buvo atidėtos valdžios permainos ir generalinio direktoriaus pareigas ir toliau eis Willie'is Walshas.

Dabartinis IAG generalinis direktorius iš pareigų turėjo pasitraukti kovo 26 d., jį būtų pakeitęs „Iberia“ generalinis direktorius Luisas Gallego'as.

„Reaguodami į COVID-19 viruso protrūkį, Willie'is Walshas ir IAG taryba nusprendė, kad valdymo stabilumas artimiausiu metu turėtų būti grupės prioritetas, – teigė IAG valdybos narys Antonio Vazquezas. – Esame dėkingi, kad W. Walshas sutiko trumpam atidėti pensiją šiuo iššūkių kupinu laikotarpiu.“

„EasyJet“ generalinis direktorius Johan Lundgren savo ruožtu sakė, jog „bendrovėms išsilaikyti ir garantuoti jų veiklą po krizės prireiks koordinuotos vyriausybių paramos“.

„Air France“ dėl koronaviruso atšaukia 70–90 proc. skrydžių

„Air France“ pirmadienį paskelbė, kad dėl COVID-19 viruso protrūkio per ateinančius du mėnesius atšauks 70–90 proc. skrydžių. Ši Prancūzijos oro linijų bendrovė pasekė įvairių kitų apie drastišką skrydžių skaičiaus mažinimą pranešusių įmonių pavyzdžiu.

Skrydžių skaičius gali būti sumažintas „70–90 proc.“, pranešime nurodė „Air France“ atstovai. Jie teigė maną, kad dėl šios priežasties finansinė įmonės situacija bus daug blogesnė, nei prognozuota anksčiau.