Verslas

2020.03.15 22:52

Prabangos prekių milžinė LVMH gamins dezinfekuojamąjį gelį Prancūzijos ligoninėms

BNS 2020.03.15 22:52

Prancūzų prabangos prekių gamintoja „LVMH Moet Hennessy – Louis Vuitton“ (LVHM) sekmadienį pranešė, kad trijose savo kvepalų ir kosmetikos priemonių gamyklose Prancūzijoje pradės gaminti dezinfekuojamąjį rankų gelį ir kad jis bus paskirstytas Prancūzijos ligoninėms, kovojančioms su koronaviruso protrūkiu šalyje.

Vietoj įprastų „Christian Dior“, „Guerlain“ ir „Givenchy“ kvepalų ir makiažo priemonių, paprastai gaminamų šiose trijose gamyklose, per ateinančią savaitę bus pagaminta 12 t dezinfekuojamojo gelio.

Pasak grupės, gelis bus „nemokamai“ pateiktas Prancūzijos sveikatos institucijoms – 39 Paryžiaus valstybinėms ligoninėms.

„Norėčiau padėkoti LVMH už greitus veiksmus: jie mums šį pasiūlymą pateikė šeštadienio vakarą, 21 val. vietos laiku (22 val. Lietuvos laiku), o jau sekmadienį jį patvirtino“, – naujienų agentūrai AFP sakė Paryžiaus ligoninių vadovė Martine Hirsch.

Paryžiaus ligoninėse gelis dar nėra pasibaigęs, tačiau atsargų „nėra daug“, pažymėjo Paryžiaus ligoninių sistemos atstovė ir pridūrė, kad kitos bendrovės taip pat pranešė esančios pasirengusios skirti atsargų.

Nerimas užsikrėsti koronavirusu paskatino rankų gelio naudojimą visoje Prancūzijoje, o daugelis vaistinių vienam asmeniui leidžia įsigyti tik po vieną buteliuką priemonės.

Pasirodžius pranešimų, kad kai kurie pardavėjai mėgino užsidirbti iš potencialių pirkėjų, vyriausybė paskelbė dekretą, ribojantį gelio kainas – dabar 100 ml buteliukas negali kainuoti daugiau kaip tris eurus.

Gamintojai visoje Prancūzijoje teigia samdantys naujų darbuotojų, kad patenkintų sparčiai didėjantį dezinfekcinių priemonių poreikį, nes valdžios institucijos, siekdamos sulaikyti protrūkį, ragina griežtai laikytis rankų higienos.