Verslas

2020.03.15 18:03

URM paskelbė išvykimo iš Lietuvos karantino laikotarpiu išimtis, viena iš jų – darbas užsienyje

Remiantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija, karantino laikotarpiu Lietuvos piliečiams bus leidžiama išvykti iš šalies per karantiną, jei jie turi deklaruotą gyvenamąją vietą užsienyje arba vyksta į savo darbo vietą, ir pateiks tai įrodantį dokumentą, skelbia Užsienio reikalų ministerija (URM).

Užsienio valstybėje dirbančių Lietuvos piliečių darbo santykius patvirtina asmens deklaruota gyvenamoji vieta užsienyje (darbų atlikimo valstybėje), arba jų pateikti išsamūs ir visapusiški įrodymai apie egzistuojančius darbo santykius kelionės tikslo valstybėje. Sprendimą dėl įrodančių dokumentų tinkamumo ir leidimo piliečiui išvykti priims Valstybės sienos apsaugos tarnybos pamainos viršininkas.

Tipiniai pavyzdiniai dokumentai, kurie galėtų būti pakankami sprendimui priimti, yra nurodyti Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos tarnybos vado 2017 metų gruodžio 29 dienos įsakymu Nr. 4-598, nuostatose.

Išimtinais atvejais Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas gali leisti asmeniui išvykti. Tam reikėtų kreiptis el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindimui reikalingus dokumentus. Vadas ar jo įgaliotas asmuo informuos pareiškėją apie priimtą sprendimą. Šį atsakymą rekomenduojama išsisaugoti ir pateikti Pasienio kontrolės punkto pareigūnams.

Surplys ragina piliečius registruotis ambasadose: lėktuvo vienam žmogui tikrai nesiųsime

Visuomenės informavimo grupės dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys tikina, kad yra dedamos visos šalies institucijų pastangos, kad Lenkijos–Vokietijos pasienyje užsilikę Lietuvos piliečiai pasiektų namus. G. Surplys taip pat ragina visose šalyse esančius piliečius, kurie nori grįžti į Lietuvą, registruotis ambasadose.

„Tie, kurie fiziškai stovi pasienyje su mašinomis, tie turėtų tiesiog luktelti. Kantrybės, viskas yra derinama. Bet dėl to, kad žinotume, koks yra poreikis, būtų sveika Lietuvos piliečiams informuoti Lietuvos ambasadą Vokietijoje bei konsulinius atstovus. (...) Prašome kantrybės, tikrai visi grįš namo ir tikrai nė vienas neliks uždarytas kažkur ilgam laikui“, – Eltai sakė G. Surplys.

Anot jo, šiuo metu parskraidinti karinių oro pajėgų transporto lėktuvu „Spartan“ piliečių negalima ir dėl to, nes nėra pakankamai žmonių, norinčių su juo išskristi iš Berlyno. Pasak G. Surplio, dėl kelių asmenų „Spartan“ neskris.

„Spartan“ yra pasiruošęs skristi, bet nepanašu, kad jis užsipildo. Principas yra toks, laukiame kiekvieno, bet juk nebūtina šią minutę grįžti ir tikrai nesiųsime kiekvienam privataus lėktuvo nei į Rygą, nei į Berlyną, ar kitas šalis. URM dirba savo darbą ir registruoja piliečius, jeigu jie kreipiasi. Formuojame ekipažus, būsime pasiruošę parvežti. Turime būti protingi ir suprasti, kad visų ištekliai yra riboti ir kiekvieno asmeninio aptarnavimo tikrai negalėsime suteikti“, – sakė jis.

G. Surplys patikino, kad vyksta aktyvus derinimas su tarpvalstybinėmis institucijomis.

„Krašto apsaugos ministerija ir Užsienio reikalų ministerija, kitos mūsų kitos tarnybos yra įsijungusios tam, kad užstrigę Lenkijos–Vokietijos pasienyje galėtų grįžti namo. Tačiau kol kas konkrečių dalykų aš negaliu pasakyti, nes vyksta labai daug procedūrų. Panašu, kad mūsų piliečių susidomėjimas nėra didelis mūsų organizuojamais būdais. Tai vėlgi jei nebus susidomėjimo, nebus ir to būdo. Tikrai visiems žmonėms sakome, kad kontaktuotų su ambasada. Visos mūsų tarnybos tikrai daro ką gali“, – sakė jis.