Naujienų srautas

Verslas2020.03.15 16:54

Prekybos centrai trumpina darbo laiką, degalinėse – stiklo pertvaros

LRT.lt 2020.03.15 16:54

Nuo pirmadienio iki kovo 30 dienos „Akropoliuose“ dirbs „Maxima“, „Eurovaistinė“ ir dalis kitų prekybos vietų, kuriose galima įsigyti maisto, optikos ir veterinarijos prekių. PLC „Panorama“ veiks tik dalis nuomininkų: maisto prekių parduotuvės, vaistinės ir optikos bei išsinešimui maistą ir gėrimus gamins kavinės ir restoranai. Degalinėse taip pat bus taikomos apsaugos priemonės.

Reaguojant į Vyriausybės nurodymus, „Akropolis Group“ valdomuose prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose laikinai, nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d. imtinai, veiks „Maxima“ ir „Eurovaistinė“. Pirkėjus jos aptarnaus nuo 9 iki 20 val.

„Akropoliuose” taip pat, pagal individualiai nustatomą darbo grafiką, klientus aptarnaus dalis kitų maisto, veterinarijos ir optikos prekių pardavimo vietų, kurioms Vyriausybės nutarimu tai leidžiama.

Likusios parduotuvės ir paslaugų teikėjai laikinai klientų neaptarnaus.

„Panorama“ trumpina darbo šalyje paskelbus karantiną

Nuo pirmadienio iki kovo 30 dienos, laikantis Vyriausybės sprendimo šalyje skelbti karantiną, PLC „Panorama“ veiks tik dalis nuomininkų: maisto prekių parduotuvės, vaistinės ir optikos bei išsinešimui maistą ir gėrimus gamins kavinės ir restoranai.

Kitos parduotuvės ar paslaugų teikimo vietos, bankai, sporto klubas, vaikų žaidimų kambarys laikinai nedirbs, kol šalyje nebus atšauktas karantinas.

„Susidūrę su neeiline situacija turime imtis neeilinių priemonių. Mūsų nuomininkų darbuotojų ir lankytojų sveikata – aukščiausias prioritetas. Dedame visas pastangas, kad darbuotojai ir lankytojai galėtų jaustis saugiai ir tuo pačiu lankytojus raginame būti atsakingais bei sąmoningais ir į prekybos centrą vykti tik esant būtinybei bei jaučiantis gerai. Taip pat raginame vykti po vieną, o ne su visa šeima, dažnai plauti rankas šiltu vandeniu ir muilu bei laikytis čiaudėjimo etiketo“, – sako „Panorama“ direktorė Birutė Kalanovaitė.

Dirbančių vietų darbo laikas (kovo 16-30 dienomis) naujausiais kovo 15 d. duomenimis:

„RIMI Hypermarket“ – nuo 8 iki 22 val.;
„BENU vaistinė“ – nuo 8 iki 22 val.;
„Gintarinė vaistinė“ – nuo 10 iki 20 val.;
Optikos „Vision Express“ ir „Optometrijos centras“ – nuo 10 iki 20 val.;
„KIKA“ – nuo 10 iki 20 val.;
„Huracan Coffee“ – nuo 8 iki 20 val. (tik išsinešimui)
„Sapore D’Italia“, „Vynoteka“, „Naturalia“, „LIVINN“, „Ali šokoladinė“, „Crustum kepyklėlė“, „Mažoji Ragainė“, „Nektaras“, „Krautuvėlė Burokėliai“, „Gėrybių ragas“, Skonio namai „Gurman‘s“, „CAFFEINE“, „VERO CAFÉ“ – nuo 10 val. iki 20 val.; (tik išsinešimui)
Restoranai ir zona „Gourmet Panorama“ – nuo 10 val. iki 21 val. (tik išsinešimui)
Informacijos centras klientus aptarnaus tik telefonu (8 5 219 58 11, 8 686 39060) nuo 10 iki 22 val.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Dirbančių vietų sąrašas šiuo laikotarpiu gali koreguotis, priklausomai nuo nuomininkų sprendimų.

Rūpinantis PLC „Panorama“ nuomininkų darbuotojų ir lankytojų sveikata skiriamas ypatingas dėmesys viešųjų erdvių higienos užtikrinimui: vėdinimo sistema veikia maksimaliu pajėgumu, pastato durys perjungtos į vasaros rėžimą, t.y. atsidaro pilnai ir taip užtikrina didesnį natūralaus vėdinimo lygį, o prekybos centre veikia septintos klasės oro filtrai, naudojami ir ligoninėse bei oro uostuose.

Ne rečiau nei kas 2 valandas dezinfekcinėmis priemonėmis valomi visi liečiami paviršiai: turėklai, eskalatorių ir travelatorių porankiai, liftų iškvietimų mygtukai, kūdikių pervystymo stalai vaikų priežiūros kambariuose ir kitos erdvės. Tualetuose, prie „Rimi“ įėjimo ir vaikų pervystymo kambariuose išstatytos dezinfekcinės priemonės su naudojimosi instrukcijomis.

Taip pat skaitykite

Permainos degalinėse

Lietuvai nuo vidurnakčio rengiantis gyventi karantino ir saviizoliacijos sąlygomis, degalinės imasi papildomų saugumo priemonių: organinio stiklo pertvaromis atskiria kasose dirbančius darbuotojus, uždaro vidines sėdimas poilsio zonas, net vienkartinius kavos puodelius klientams paduos tik jų paprašius.

Degalinių tinklas „Circle K Lietuva“ planuoja, kad visų pilno aptarnavimo degalinių kasose stiklo pertvaros bus įrengtos vėliausiai pirmadienį, dabar permatomos sienelės jau yra mažiausiai pusėje tinklo degalinių.

„Prekiaudami būtinojo reikalingumo prekėmis – degalais ir maistu, imamės griežtų priemonių, kad prisidėtume prie siekio stabdyti koronaviruso COVID-19 plitimą šalies teritorijoje. Pirmiausiai maksimaliai apribojame darbuotojo ir kliento kontaktą: juos skirs organinio stiklo siena, atstumą nuo kasos, panašiai kaip ir vaistinėse, žymės speciali dryžuota juosta. Uždarėme ir sėdimas poilsio zonas degalinių viduje“, – sako „Circle K Lietuva“ generalinis direktorius Skirmantas Mačiukas.

Degalinių darbuotojai instruktuoti dėl ypač griežtos higienos, aprūpinti ir naudoja skirtingas vienkartines pirštines sąlyčiui su maistu bei su pinigais.

Visų užsukančių prašoma tarpusavyje laikytis bent metro rekomenduojamo atstumo, nesibūriuoti.

„Circle K“ tinklo vadovas teigia, kad degalų trūkumo nepasijus.

„Nekasdieniam darbo režimui pradėjome ruoštis jau prieš kurį laiką, todėl esame užsitikrinę pakankamus degalų rezervus. Be to, nuolat palaikome ryšį su degalų gamintojais, kurių darbas, kaip ir krovininio transporto judėjimas, taip pat nesustos. Todėl skatiname vairuotojus elgtis ramiai, degalų yra ir bus“, – sako tinklo vadovas.

Vairuotojai degalus skatinami piltis naudodami vienkartines pirštines, atsiskaityti už juos savitarnos terminaluose, jei įmanoma, mokėti ne grynaisiais, o bankine kortele. Karantino laikotarpiu „Circle K“ degalinės nepriims 100 eurų ir stambesnių kupiūrų.

Keičiasi „Eurovaistinė“ darbo laikas

Vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ keičia viso vaistinių tinklo darbo laikus.

Sveikatos priežiūros specialistai prašo gyventojų einant į vaistinę rūpintis savo ir aplinkinių sveikata ir paisyti specialistų rekomendacijų, o jeigu įmanoma, nereceptinius vaistus ir kosmetiką užsakyti internetinėje įmonės vaistinėje.

Nuo pirmadienio „Eurovaistinės“ dirbs atnaujintais darbo laikais, kuriuos klientai galės pasitikrinti bendrovės internetiniame puslapyje ir socialiniuose tinkluose. „Eurovaistinės“, esančios didžiuosiuose prekybos centruose „Maxima XXX“ dirbs 9–20 val., esančios „Maxima XX“ dirbs 10–19 val., „Maxima X“ dirbs 9-18 val. Kitų tinklo vaistinių darbo laikas pateikiamas įmonės puslapyje.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad įsigaliojus karantinui vaistinėse imamasi dar didesnio saugumo priemonių.

„Sprendimas laikinai uždaryti kai kurias mūsų tinklo vaistines buvo būtinas, kad galėtumėm būti tikri, jog mūsų vaistininkai pakankamai pailsi. Yra kolegų, kurie gali pasikeisti ir siekti, kad darbas vaistinėje būtų saugus, tai taip pat leistų saugoti sveikatą. Vaistininkai raginami dirbti su medicininėmis kaukėmis, dėvėti pirštines, laikytis metro atstumo nuo klientų, kas tris valandas dezinfekuojame patalpas“, – sakė bendrovės komunikacijos vadovė.

Jau anksčiau vaistinių tinklas nusprendė nebenaudoti pirkinių krepšelių, taip siekiant užtikrinti mažesnę ligos plitimo riziką.

Vaistininkai ragina peržiūrėti savo namų vaistinėlę ir turėti joje būtiniausių vaistų, taip pat patikrinti reguliariai vartojamų vaistų atsargas, jeigu reikia atnaujinti receptus. Primenama, kad gydytojas receptą gali atnaujinti telefonu.

Vis dėlto svarbu nepirkti vaistų dideliais kiekiais, atkreipti dėmesį į jų galiojimo laiką ir nekaupti vaistų pertekliaus namuose.

Vaistininkai prašo, kad saugodami save ir aplinkinius nuo kitų klientų ir vaistininkų būtų laikomasi bent metro atstumo. Taip pat farmacijos specialistai įspėja, kad prasčiau pasijutę asmenys neturėtų eiti į vaistinę, o liktų gydytis namuose, o būtinais medikamentais pasirūpintų artimieji.

„Eurovaistinė“ yra sudariusi galimybę įsigyti vaistus ir reikiamas vaistinės priemones neinant į vaistinęs – tai galima padaryti arba Vilniuje Mindaugo g. 11 bei Ukmergės g. 282 esančiose vaistinėse su langeliais arba pirkti internetu ir pasinaudoti galimybe atsiimti „Omniva“ paštuomatuose.

Vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems prireikė kokių nors vaistų, rekomenduojama prašyti artimųjų pagalbos ir jeigu tik yra galimybė, verčiau likti namuose. Prireikus senjorus „Eurovaistinės“ farmacininkai konsultuoja nemokamu telefonu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi