Naujienų srautas

Verslas2020.03.14 21:23

Šapoka tikina, kad verslas nebus paliktas: svarstoma atleisti nuo dalies mokesčių

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.03.14 21:23

Šeštadienio vakarą po neeilinio Vyriausybės posėdžio finansų ministras Vilius Šapoka įvardijo, kokių priemonių bus imamasi jau pirmadienį, siekiant padėti nuostolius patiriančiam verslui. 

V. Šapoka susitikime teigė, kad jau pirmadienį Vyriausybė paskelbs, kokias priemones žada priimti, tam, kad būtų sušvelninti nuostoliai, kuriuos dėl koronaviruso patiria verslas.

Ministro teigimu, visų pirma bus siekiama sutelkti visus reikiamus resursus sveikatos apsaugai. Tai bus daroma naudojant valstybės ir Vyriausybės rezervą, taip pat privalomojo sveikatos draudimo rezervą ir, jeigu reikės, skolinantis lėšas papildomai.

Taip pat bus naudojami resursai užtikrinti užimtumą ir socialines garantijas. „Čia taikysime solidarumo principą ir su verslu dalinsimės šią naštą“, – sako V. Šapoka.

Jis vardija, kad verslui bus skiriamos dotacijos, suteikiama galimybė panaudoti ilgalaikio nedarbo fonde esančias lėšas.

„Resursai bus naudojami siekiant užtikrinti ir verslo likvidumą. Bus taikomas mokesčių atidėjimas, išieškojimų stabdymas. Bus svarstoma galimybė atleisti nuo žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių. Garantijos dėl bankų paskolų apyvartinėms lėšoms, dalinis palūkanų kompensavimas“, – galimas priemones, kurias žadama priimti jau pirmadienį, vardina ministras.


Siekiant skatinti ekonomiką, bus „atšildomas“ Klimato kaitos fondas, bus skiriamos papildomos investicijos renovacijai, atsinaujinančiai energetikai ir kitoms infrastruktūros priemonėms.

„Siekiant įgyvendinti šį ryžtingą planą, jau pirmadienį pateiksime reikiamus projektus, didinant skolinimosi ir garantijų limitus. Čia reikės Seimo pritarimo, bet abejonių nekyla, kad šios priemonės yra būtinos“, – sako V. Šapoka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi