Naujienų srautas

Verslas2020.03.14 19:47

Lietuvos oro uostai rengiasi dar gausesniam skrydžių atšaukimui, pasaulinė aviacija prognozuoja bankrotus

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.03.14 19:47

Šią savaitę iš Lietuvos oro uostų nebevykdomi skrydžiai į Italiją, taip pat oro bendrovės atšaukia skrydžius į Vokietiją, Ispaniją bei Prancūziją. Kelionių organizatoriai sustabdė keliones užsakomaisiais skrydžiais. Tuo metu oro bendrovės retina darbuotojų gretas ir baiminasi bankrotų. 

Kaip LRT.lt sakė Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas, padėtis keičiasi kelis kartus per dieną.

„Nuolat gauname informacijos iš oro bendrovių apie stabdomus skrydžius arba skrydžių dažnumo mažinimą.

Labai realu, kad, šiuo metu praplėtus rizikingų teritorijų sąrašą, jau kitą savaitę oro bendrovės atšauks dar daugiau skrydžių iš ir į Lietuvos oro uostus. Vis dėlto jungiamųjų skrydžių oro bendrovės toliau vykdo skrydžius į tas šalis, kurios nėra rizikingų teritorijų sąraše“, – paaiškino A. Stikliūnas.

Remiantis kovo 13 dienos informacija, Lietuvos oro uostuose bendras visų trijų oro uostų kovo mėnesio keleivių srautas jau sumažėjęs 18 proc., lyginant su ankstesnių metų kovo pradžia.

O pačių skrydžių šiuo metu yra 7 proc. mažiau nei praėjusių metų kovo pradžioje.

„Kaip sakiau, situacija keičiasi nuolat, taigi prognozuojame dar spartesnį keleivių skaičiaus kritimą kitą savaitę“, – sakė oro uostų atstovas.

Jis pabrėžė, kad kelionių atsisako jau ne tik pavieniai keleiviai, taip pat elgiasi daugelis Lietuvos įmonių – darbuotojams uždraudė komandiruotes į užsienį. Atsižvelgiant į mažėjantį keleivių srautą, oro bendrovės mažina ir skrydžių apimtis visoje Europoje.

Europos oro uostus vienijanti asociacija „ACI Europe“ prognozuoja, jog bendras metinis keleivių srautas Europos oro uostuose gali mažėti 7 proc. ir daugiau, lyginant su ankstesniais metais.

„Tačiau mažėjimas gali būti ir didesnis taip pat dėl to, jog oro bendrovės šiuo metu susiduria su ypač sudėtinga finansine situacija, kai kurių oro bendrovių akcijų vertė yra nukritusi daugiau nei 50 proc., o šie finansiniai iššūkiai gali reikšti net ir oro bendrovių bankrotus“, – kalbėjo A. Stikliūnas.

Taip pat skaitykite

Sekmadienio vakare oro linijų bendrovė „Air Baltic“ paskelbė, kad skrydžiai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos nuo 2020 m. kovo 17 d. iki balandžio 14 d. imtinai bus laikinai sustabdyti.

Sprendimas priimtas remiantis Latvijos Vyriausybės nutarimu, sugriežtinti saugumo priemones ir nuo kovo 17 d. sustabdyti tarptautinį oro eismą. Taip siekiama suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą.

Apie atšaukiamus skrydžius pranešusi Latvijos kompanija „Air Baltic“ paskelbė ir apie retinamas darbuotojų gretas. Įmonė šiuo metu turi 1780 darbuotojus, tačiau dabar jų skaičius laikinai susitrauks iki 400. Su dalimi bus nutraukiamos darbo sutartys.

Itin sunkių smūgių dėl koronaviruso patyrė oro bendrovė „Norwegian“. Šią įmonę ir iki šiol kamavo finansinės bėdos. Kaip rašo „Forbes“, bendrovė laikinai nutraukė daugiau nei 4 tūkst. skrydžių ir skelbia, kad gali tekti atsisakyti apie pusės darbuotojų.

Ypač norvegų kompanijai kirto tai, kad teko atsisakyti ilgųjų skrydžių iš Europos miestų į JAV. Kol kas jie nutraukti iki kovo pabaigos. O skrydžiai iš Paryžiaus, Barselonos, Madrido, Amsterdamo, Atėnų ir Oslo bus nutraukti nuo kovo pabaigos iki balandžio pabaigos.

Apie tai, kad gali tekti atsisveikinti su darbuotojais, paskelbė ir „British Airways“.

Vokietijos „Lufthansa“ smarkiai nukentėjo apribojus skrydžius į Kiniją.

Pasaulinės oro transporto orgazanizacijos (IATA) vadovas Alexandre’as de Juniacas penktadienį „Reuters“ išsakė viltį, kad kompanijoms padės atsitiesti šalių vyriausybės. Jis sakė, kad kelionių trikdžiai per artimiausius du tris mėnesius gali sukelti oro bendrovių griūtį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi