Verslas

2020.03.14 12:40

Gyventojai skubėjo tuštinti prekių lentynas, tačiau prekybininkai ramina – prekių užteks

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.03.14 12:40

Penktadienio vakarą į maisto prekių parduotuves užėjusius pirkėjus pasitiko ištuštėjusios lentynos. Maisto produktų trūko mėsos gaminių, makaronų, konservų ar duonos lentynose. Tačiau parduotuvių atstovai ramina, kad prekių užteks, o maisto produktų tiekimas į parduotuves nuolatos atnaujinamas. 

Penktadienio vakarą apsilankius Vilniuje esančiose maisto prekių parduotuvėse vaizdai buvo tarsi iš filmo. Žmonės į vežimėlius krovė mėsos konservus, kruopas, makaronus ir kitus ilgai negendančius maisto produktus.

Kone tuščios lentynos buvo šalia duonos gaminių, mėsos, konservų, pieno, makaronų skyrių. Žmonės glėbiais pirko ir tualetinį popierių, daržoves.

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė LRT.lt teigė, kad pirkėjų srautai pradėjo augti jau ketvirtadienį.

„Palyginti su pernai tuo pačiu metu, pardavimai ketvirtadienį, kovo 12 dieną, išaugo apie 40 proc.“, – LRT.lt sakė ji.

E. Dapkienė pažymi, kad perkamiausios prekės nesikeičia – grikiai, ryžiai, makaronai, popieriaus gaminiai, žuvies konservai, aliejus, sviestas, daržovės, kūdikių prekės.

„Penktadienį stebėjome tokią pat situaciją – išaugusius klientų srautus ir suaktyvėjusius ilgo vartojimo prekių pardavimus, taip pat – mėsos, pieno produktų, duonos. Tokie išaugę tam tikrų prekių pardavimai susiję su iššūkiais: turime peržiūrėti tiekimo grandinę ir suspėti reaguoti į nuolat kintančią prekių paklausą. Galime tik atsiprašyti savo klientų, kad ne visada spėjame vežti prekes ir krauti jas į parduotuvių lentynas, nes prekės šiuo metu perkamos ne vienetais, o dešimtimis arba blokais“, – LRT.lt komentavo „Maximos“ atstovė.

LRT.lt susisiekus su parduotuvių tinklo „LIDL“ atstovu Valdu Lopeta, jis patikino, kad penktadienio vakarą išpirkta žalia mėsa šeštadienį vėl bus vežama į maisto prekių parduotuves, o „LIDL“ didins jos tiekimą.

V. Lopeta pažymi, kad pirkėjų suaktyvėjimas jaučiamas jau kelintą dieną, o žmonės ypač linkę įsigyti ilgai negendančių maisto produktų, higienos prekių.

„Jeigu matome, kad tam tikro produkto lentynose trūksta, stengiamės kaip galima greičiau papildyti, tačiau kartais tokį paklausos padidėjimą numatyti tikrai sunku. Bet kokiu atveju, stengiamės kaip įmanoma greičiau pildyti lentynas ir analizuojame situaciją, kad galėtume išvengti tiekimo sutrikimų“, – sako „LIDL“ atstovas V. Lopeta.

Parduotuvių tinklo „Rimi“ komunikacijos vadovė Renata Keršienė LRT.lt teigė, kad dėl padidėjusių klientų srautų, parduotuvė darbuotojai nespėja pildyti lentynų, todėl prašo klientus išlikti supratingiems.

„Prašome pirkėjų supratingumo ir siūlome rinkti alternatyvias prekes. Galbūt pasirinkti kito prekės ženklo produktus“, – sakė R. Keršienė.

Ji pažymi, kad maisto prekės parduotuvės lentynose yra pildomos nuolatos ir jų neturėtų pritrūkti.