Naujienų srautas

Verslas2020.03.14 09:43

Bankai ragina klientus vengti apsilankymų bankų padaliniuose

Dėl koronaviruso (COVID-19) grėsmės SEB bankas nuo pirmadienio laikinai uždarys vieną klientų aptarnavimo skyrių. Kitų bankų skyriai kol kas veikia įprastai.  

„Mes nuolat stebime ir analizuojame situaciją ir situacijai keičiantis į tai reaguosime. Klientus, jei nėra būtinybės, dėl jų pačių saugumo raginame vengti apsilankymų banko padaliniuose. Daugumą banko paslaugų galima gauti patogiai skaitmeninėmis priemonėmis nepaliekant savo namų“, – komentare Eltai nurodė SEB.

Anot banko, jei klientas negali išvengti atvykimo į padalinį, rekomenduojama iš anksto rezervuoti susitikimo laiką, taip mažinant galimas rizikas klientų sveikatai.

„Luminor“ banko klientų konsultavimo centrų vadovė Baltijos šalims Giedrė Blazgienė taip pat ragino klientus rečiau lankytis bankų skyriuose.

„Didelė dalis mūsų paslaugų ir produktų gali būti įsigyjami nuotoliniu būdu. Nuotoliniu būdu konsultuotis ir gauti paslaugas galima elektroniniu paštu, interneto banke, telefonu“, – nurodė G. Blazgienė.

SEB bankas nurodė papildomai įsigijęs medicininių kaukių, jas darbuotojams rekomenduojama užsidėti, jei tenka aptarnauti klientą, kuris atvyko su peršalimo ar gripo simptomais, taip pat kaukė duodama klientui, jei jis atvyko su peršalimo ar gripo simptomais.

Pasak SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovės Sonatos Gutauskaitės Bubnelienės, iššūkis bankui buvo Vyriausybės sprendimas nuo kovo 16 iki 27 dienos privalomai stabdyti ugdymo, mokymo ir studijų procesą visose švietimo įstaigose.

„Vien banke maždaug 30 proc. darbuotojų turi vaikus iki 10 metų, kuriems reikės ieškoti sprendimų. Kai kuriems darbuotojams suteiksime galimybę dirbti namuose, tačiau kai tai nebus įmanoma, tėvai, neturintys kur palikti atžalų karantino metu, ims atostogas arba nedarbingumą“, – informavo S. Gutauskaitė Bubnelienė.

„Gali būti, kad mūsų žmogiškieji resursai laikinai šiek tiek mažės, dėl to gali tekti keisti kai kurių klientų aptarnavimo skyrių darbo laiką – jį trumpinti ar kai kuriuos net laikinai uždaryti, pavyzdžiui, nuo pirmadienio Vilniuje laikinai uždarysime vieną klientų aptarnavimo skyrių (Savanorių skyrių), sostinėje dirbs įprastu režimu likę 7 skyriai. Kol kas kitų skyrių Lietuvoje veiklos keisti neplanuojame“, – nurodė ji.

Nuo penktadienio visoje Lietuvoje dėl koronaviruso grėsmės uždrausti masiniai renginiai. Šiuo metu yra atšaukti visi kultūros, pramogų, sporto, laisvalaikio ir kiti renginiai, laikinai sustabdyta kino teatrų, teatrų, muziejų bei sporto klubų veikla.

Nuo kovo 16 dienos iki kovo 27 dienos taip pat bus nutrauktas ugdymo procesas visose švietimo įstaigose

Pasaulyje daugiau kaip 125 tūkst. žmonių užsikrėtė naujuoju koronavirusu. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, jis diagnozuotas 123 pasaulio šalyse. Mirusiųjų nuo koronaviruso jau yra daugiau kaip 5 000.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi