Verslas

2020.03.14 09:23

Lietuvos oro uostai dėl koronaviruso rizikos tikrins visus atvykstančius keleivius

„Wizzair“ atšaukia dalį skrydžių; atnaujinta 09.30
Ignas Jačauskas, BNS, LRT.lt2020.03.14 09:23

Dėl koronaviruso grėsmės šalies oro uostuose nuo šeštadienio įvedama visų atvykstančių keleivių patikra, išvykstantiems pareigūnai draus keliauti į rizikingomis paskelbtas valstybes, pranešė Lietuvos oro uostai.

„Lietuvos oro uostuose nuo kovo 14 dienos pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra, kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) su kariuomenės atstovų pagalba“, – informavo oro uostai.

Pasak pranešimo, tai reiškia, kad visi atvykstantys keleiviai bus tikrinami termovizoriumi, jie taip pat privalės užpildyti išduotą anketą dar lėktuve, ją patikslinti pagal poreikį ir atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale NVSC specialistams.

„Keleiviai bus išleidžiami iš oro uosto tik įsitikinus, kad atliktos minėtos procedūros“, – pabrėžia Lietuvos oro uostai.

Vykdant šalies valdžios institucijų sprendimą drausti keleivių keliones į rizikingomis paskelbtas valstybes, nuo šeštadienio visuose oro uostuose išvykstančius keleivius pasitinka Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai.

„Jie tikrina kelionės dokumentus, pagal poreikį neleidžia keliauti, jei kelionės tikslas yra būtent viena iš rizikingų teritorijų šalių“, – teigia oro uostai.

Keleiviai įspėjami, jog vykdami į rizikingas šalis patys prisiima atsakomybę, numatoma šalies teisės aktuose, įskaitant Baudžiamąjį kodeksą bei Nepaprastosios padėties įstatymą.

Ypatingos rizikos valstybėmis Lietuvoje priskirtos 18 valstybių, į jas rekomenduojama nevykti. Užsienio reikalų ministerija kviečia jose esančius Lietuvos piliečius registruotis diplomatinėse atstovybėse. Atsiradus kelionės į Lietuvą galimybei, apie tai piliečiai bus informuojami.

Dėl koronaviruso grėsmės šalyje paskelbta ekstremali situacija, dviem savaitėms sustabdytas ugdymo procesas, kultūros, sporto, laisvalaikio įstaigų veikla, uždrausti vieši renginiai uždarose patalpose, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Pasaulyje registruota daugiau nei 145 tūkst. susirgimų COVID-19, 5,4 tūkst. žmonių mirė, beveik 72 tūkst. pasveiko. Lietuvoje iki šiol registruoti šeši koronaviruso atvejai.

„Wizzair“ atšaukia skrydžius

„Wizz Air“ praneša, kad nuo kovo 13 d. iki balandžio 3 d. sustabdė skrydžius iš Lietuvos į Vokietiją, Prancūziją ir Ispaniją dėl veiksmų, kurių ėmėsi šalių valdžios atstovai, kad sumažintų koronaviruso plitimą. Visi keleiviai, įsigiję bilietus šia kryptimi, bus informuoti el. laišku, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tuo atveju, jeigu keleiviai bilietus įsigijo tiesiogiai wizzair.com svetainėje arba per aviakompanijos mobiliąja programėlę, 120 proc. sumokėtos sumos automatiškai bus grąžinta į jų „Wizz Air“ sąskaitas ir galios 24 mėnesius aviakompanijos paslaugoms ir produktams įsigyti. Keleiviai gali rinktis ir kitą galimybę, tačiau ji užims daugiau laiko.

Keleiviams atskiru laišku bus suteikta visa informacija apie reikiamus atlikti žingsnius norint susigrąžinti pinigus į banko sąskaitą. Šiuo atveju keleiviai atgaus 100 proc. sumokėtos sumos. Keleiviai, kurie užsisakė bilietus per kelionių agentūras, įskaitant internetines kelionių agentūras, turėtų susisiekti su įmone, kurioje įsigijo bilietus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Wizz Air“ labai rekomenduoja keleiviams susisiekti su atsakingomis institucijomis, kad gautų tikslią informaciją apie kelionių apribojimus ir patvirtinimus dėl kelionės sąlygų. Aviakompanija primena, kad keleiviai yra atsakingi už tai, jog prieš keliaudami į pasirinktą šalį žinotų apie kelionės sąlygas, susijusias su atvykimo šalimi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt