Verslas

2020.03.13 21:01

Kai kurie lietuviai užsienyje pateko į keblią situaciją: pirkę skrydžių bilietus per tarpininkus nežino, kaip grįžti namo

Tenerifėje atostogavę lietuviai, kurie buvo užsisakę keliones per agentūras, artimiausiu metu turėtų būti parskraidinti namo. Tačiau keliautojai, kurie buvo įsigiję tik skrydžio bilietus per kelionių organizatorius, o ne visus kelionių paketus – nežinioje.

Tenerifėje šiuo metu esantis gitaristas Algirdas Barniškis-Blėka teigė gavęs laišką iš kelionių organizatoriaus „Novaturas“, kad užsakomųjų skrydžių suplanuotos kelionės atšaukiamos pagal Užsienio reikalų rekomendacijas, todėl savo išvykų planus kviečia atidėti vėlesniam laikotarpiui.

„Šiandien Lietuvos vyriausybė bei Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja mėnesiui laiko susilaikyti nuo kelionių į užsienį. Į pasikeitusią situaciją reaguojame nedelsdami ir pagal vyriausybės rekomendacijas nuo šiandien iki balandžio 14 d. „Novaturo“ užsakomųjų skrydžių suplanuotas keliones atšaukiame. Jūsų skrydis nebus vykdomas. Visų klientų, kurie planavo keliauti nuo šiandien iki balandžio 14 d., savo išvykų planus kviečiame atidėti vėlesniam laikotarpiui. Dėl skrydžio bilietu keitimo ar anuliacijos sąlygų, informuosime artimiausiu metu. Pagarbiai Novaturas“, – buvo rašoma vyro gautame laiške.

A. Barniškis-Blėka sako į Tenerifę atvykęs vasario pabaigoje ir pats savarankiškai susiradęs būstą nuomai, o dabar negalintis grįžti.

„Kadangi „Novaturas“ prekiauja skrydžių bilietais, ne tik kelionių paketais, atvykau čia, o kadangi patyriau nugaros traumą, turėjau pabūti ilgiau. Tada nusipirkau skrydį atgal į Lietuvą iš „Novaturo“ kovo 20 d. Gavome laišką, kad mums grąžins pinigus, tačiau jų siūlymas – pasilikti Tenerifėje iki balandžio 14 d., kada bus atnaujinti skrydžiai, ir tai negarantuotai. Skambinau „Novaturui“, tačiau jie nekelia ragelio, o tarpininkai, per kuriuos įsigijau skrydžio bilietą, patys sako, kad gauna mažai informacijos“, – pasakojo jis.

„Novaturas“: pirkusiems tik skrydžius grįžimu atgal teks pasirūpinti patiems

Susisiekus su „Novaturo“ komunikacijos projektų vadove Dovile Zapkute, ji patvirtino, kad keliautojų, kurie atsidūrė tokioje situacijoje, kad negali grįžti namo, Tenerifėje yra keli.

Tuo metu įsigijusieji kelionių paketus iš salos bus parskraidinti šiomis dienomis.

„Vakar Lietuvos vyriausybei bei Užsienio reikalų ministerijai paskelbus rekomendacijas mėnesiui laiko susilaikyti nuo kelionių į užsienį sustabdėme visas „Novaturo“ užsakomaisiais skrydžiais suplanuotas keliones iki balandžio 14 d.

Artimiausi skrydžiai yra vykdomi užsienyje esantiems žmonėms pargabenti į Lietuvą pagal numatytą grafiką. Šiandien iš atostogų į Vilnių grįžta poilsio kelionių paketus į Tenerifę užsisakę keliautojai.

Taip pat yra keletas keliautojų, kurie yra įsigiję tik skrydžio bilietus kovo 13-balandžio 14 d. laikotarpiu. Su jais stengiamės bendrauti tiesiogiai, paaiškinti neeilinę situaciją ir tai, kad skrydžiu atgal reikės pasirūpinti patiems. Pinigus už neįvykusius skrydžius, žinoma, grąžinsime. Už lėktuvų bilietus sumokėtus pinigus grąžinsime ir tiems, kurie artimiausią mėnesį planavo vykti į Tenerifę mūsų užsakomuoju skrydžiu“, – sakė ji.

Užsienio reikalų ministerija pradėjo neturinčių galimybės grįžti registraciją

Užsienio reikalų ministerija penktadienį informavo, kad pradeda piliečių, neturinčių galimybių išvykti iš ypatingos rizikos šalių, registraciją.

„Informuojame, kad Lietuvos Respublikos atstovybėse, akredituotose šiuo metu įvardinamai ypatingos rizikos šalių grupei (Kinija, Honkongas, Iranas, Pietų Korėja, Singapūras, Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija), pradedama piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija.

Lietuvos piliečiai prašomi nedelsiant susisiekti su jų buvimo šaliai akredituota Lietuvos atstovybe elektroniniu paštu“, – rašome ministerijos puslapyje.

Šiame sąraše minima ir Ispanija. Visą sąrašą rasite ČIA.