Verslas

2020.03.13 14:08

Kelionių organizatoriai atšaukia visas keliones iš Lietuvos

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.13 14:08

Turizmo organizatoriai atšaukia savo keliones, siūlo keliauti vėliau, kai koronavirusas išsikvėps. Vartotojų teisių gynėjai atsakinėja turistams į klausimus apie jų teises ir galimybes atgauti pinigus už įsigytas keliones.

Reaguodami į pasikeitusią situaciją ir Vyriausybės rekomendacijas, Lietuvos turizmo asociacijos nariai ir didžiausi šalies kelionių organizatoriai „Novaturas“, „Tez Tour“ ir „Kidy Tour“ mėnesį, iki balandžio 14 d., užsakomųjų skrydžių nevykdys.

Tai galioja visoms kryptims, kur vykdomi užsakomieji skrydžiai, taip pat Egiptui ir kitoms žiemos atostogų šalims. Artimiausi skrydžiai bus vykdomi pagal numatytą tvarkaraštį užsienyje esantiems keliautojams pargabenti į Lietuvą.

Visiems klientams, minėtu laikotarpiu planavusiems išvykti atostogų, siūloma planus atidėti vėlesniam laikui ir nemokamai keisti keliones.

„Kol kas neturime atsakymo, ar žmonės turi galimybę kelionės planų atsisakyti – laukiame atsakingų institucijų informacijos ir rekomendacijų. Klientams suteikiamos lanksčios sąlygos kelionių planus nukelti vėlesniam laikui, kai virusas bus įveiktas ir keliauti bus vėl saugu.

Dėl konkrečių kelionių atidėjimo vėlesniam laikui sąlygų žmones kviečiame kreiptis į kelionių agentūrą, iš kurios kelionę įsigijo“, – paskelbė Lietuvos turizmo asociacija.

Atšaukė savo keliones

Dar vienas kelionių organizatorius „Itaka“ atšaukė keliones į Marsa Alamą Egipte ir į Madeirą Portugalijoje. Prieš porą savaičių įmonė atsisakė ir kelionių į Tabos kurortą Egipte.

Nebeįvyks skrydis į Marsa Alamą jau šeštadienį, kovo 14-ąją. Nutraukiamos kelionės šia kryptimi iki balandžio 11-osios.

„Itaka“ neskraidins keleivių kovo 17-ąją į Madeirą, ir taip – iki balandžio 17-osios.

„Tik paskraidinsime savo turistus. O visos kitos mūsų kryptys – jau po nurodytų balandžio terminų. Laukiame, kokie bus kiti nurodymai, tuomet ir spręsime“, – sakė „Itakos“ pardavimų vadovė Daiva Strumskienė.

Ji pabrėžė, kad šiuo metų kelionių organizatorius ir turėjo tik šiuos tris kelionių krypčių pasiūlymus.

Įmonė buvo numačiusi balandžio viduryje pradėti keliones į Turkiją, vėliau – į Graikiją, Italiją.

D. Strumskienė sakė, kad Italijos šiemet gali išvis tekti atsisakyti.

„Šiandien pasakyti, kiek patirsime nuostolių, dar sunku, bet akivaizdu, kad jie bus didžiuliai“, – sakė bendrovės atstovė.

Dabar įmonė laukia klientų sprendimų, į ką nori pakeisti keliones. S. Strumskienė pabrėžė, kad už keitimą turistams nereikės mokėti. Panorę susigrąžinti pinigus už pastaruoju metu atšauktas keliones gales tai padaryti, sakė įmonės atstovė.

Sulaukia daug klausimų

Pastaruoju metu Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) sulaukia daug vartotojų pasiteiravimų dėl kelionių bei skrydžių.

„Dažniausiai vartotojai kreipiasi dėl galimybės atgauti pinigus už įsigytą kelionę, jei vartotojai vykti nebenori, taip pat teiraujamasi, ar galima atsisakyti savarankiškai įsigyto skrydžio ar apgyvendinimo paslaugos ir reikalauti susigrąžinti pinigus, kokiais atvejais vartotojams gali būti taikomas organizuotos turistinės sutarties nutraukimo mokestis ir kita“, – sakė VVTAT atstovė Natalija Jarmulkovič.

Pataria atidėti visas keliones

Reaguodama į kovo 12 dieną paskelbtas LR Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas atidėti visas artimiausią mėnesį planuotas keliones į užsienio valstybes, Nacionalinė turizmo verslo asociacija (NTVA) ragina keliones suplanavusius žmones jas nukelti.

„Planavusius keliauti laikotarpiu iki balandžio 14 dienos, raginame kreiptis į savo kelionių agentūrą ar organizatorių, kur įsigijote savo kelionės paketą, lėktuvo bilietus, apgyvendinimo ar kitas turizmo paslaugas bei atidėti savo kelionę vėlesniam laikui“ – sako NTVA prezidentė Žydrė Gavelienė.

„Mūsų prioritetas – užtikrinti keliautojų saugumą, tad sudarysime vartotojui maksimaliai palankias įmanomas sąlygas pakeisti savo kelionės datą. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad visi kelionių paketai, įsigyti iš Lietuvoje legaliai veikiančių kelionių organizatorių, yra apdrausti kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimu, užtikrinančiu vartotojų apsaugą“ – pabrėžia Ž. Gavelienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt