Verslas

2020.03.13 17:45

Dėl bendrovės „Lufthansa“ atšauktų skrydžių dalis lietuvių įstrigo JAV

Madona Lučkaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2020.03.13 17:45

Keturi lietuviai iš Amerikos bando pasiekti Europą. Vienas jų Mantas Tamulionis pasakoja, kad jis ir dar keli tautiečiai yra įstrigę San Diego mieste. Pasak M. Tamulionio, bendrovė „Lufthansa“ atšaukė visus skrydžius, todėl vientelis kelias grįžti namo yra per Londoną.

Dėl koronaviruso Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Donaldas Trampas paskelbė mėnesio kelionių draudimą atvykstantiesiems iš Europos. Tai galioja ne JAV piliečiams, kurie per praėjusias dvi savaites lankėsi Šengeno zonoje. Draudimas įsigaliojo penktadienio vidurnaktį.

Nuo Europos vis labiau atsitveria ir Argentina, Bolivija, Paragvajus, Peru bei Venesuela, kurios paskelbė laikinai stabdančios skrydžius iš Europos.

Kalifornijos valstijoje, San Diego mieste, įstrigę lietuviai teigia, kad jų skrydis namo buvo atšauktas, o tikslios informacijos apie tai, kaip elgtis toliau, nesulaukia.

„Šiandien buvome nuvykę į oro uostą, nes mūsų skrydis yra numatytas tik sekmadienį, tačiau po pietų sužinojome, kad jis yra atšauktas. [...] Atvykome tiesiai į oro uostą ir bandėme aiškintis dėl situacijos, ką galime daryti, bet atvykome gana vėlai vakare ir oro uostas jau buvo visiškai tuščias, nebuvo jokių žmonių, su kuo būtų galima kalbėtis, klausti, tartis dėl bilietų pakeitimo“, – LRT RADIJUI pasakoja M. Tamulionis.

Anot vyro, šiuo metu aptarnaujami tik vietinių skrydžių keleiviai, o skrydžiai į Europą nėra vykdomi. Pašnekovas neatmeta galimybės pagalbos kreiptis ir į ambasadą.

„Kol kas niekas su mumis nebendrauja. Jeigu oro uoste darbuotojų nėra, nes jau vėlus vakaras, tuomet bandoma viską atlikti internetu. Visur rašoma kreiptis telefonu, tačiau pabandžius skambinti automatiniai atsakikliai sako, kad visos linijos užimtos ir niekas negali aptarnauti.

Esame keturių žmonių grupė iš Lietuvos, visi turime tuos pačius bilietus ir ketinome grįžti sekmadienį, tačiau gavome Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas, kad geriausia būtų grįžti penktadienį. Jeigu planuosime grįžti vėliau, reikėtų rinktis kryptis, nesiekiančias Vokietijos ir kitų šalių. Geriausia, jog keleivių persodinimas vyktų per Didžiąją Britaniją, todėl dabar dairomės tokių variantų“, – kalba M. Tamulionis.

Žiemą iš Kinijos kilęs koronavirusas per pastarąsias savaites išplito Europoje, ypač Italijoje. Žemyne fiksuoja daugiau kaip 22 tūkst. užsikrėtimų, beveik tūkstantis mirčių.

Lietuvoje iki šiol nustatyti trys koronaviruso atvejai.