Naujienų srautas

Verslas2020.03.13 10:16

Į šiąnakt suplanuotą skrydį iš Milano per kelias valandas užsiregistravo 41 lietuvis

atnaujinta 16.50
LRT.lt 2020.03.13 10:16

„Avia Solutions Group“ ir „KlasJet“ siūlo nemokamai pargabenti Italijoje įstrigusius lietuvius. Užsienio reikalų ministerija tikina, kad gavo tokį bendrovės kreipimąsi ir jau informavo ambasadą Italijoje. Skrydis planuojamas šiąnakt, apie 00:30 val.

LRT.lt primena, kad skrydžių bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“ dėl koronaviruso protrūkio laikinai sustabdė skrydžius į Italiją.

Airijos aviakompanija „Ryanair“ skelbė, kad tarptautiniai skrydžiai stabdomi nuo kovo 13 dienos iki balandžio 8 dienos, o vidaus skrydžiai – nuo kovo 11-osios.

Tuo metu Vengrijos bendrovė „Wizz Air“ suspendavo skrydžius į ir iš Italijos oro uostų nuo kovo 10 d. iki balandžio 3 dienos.

„Avia Solutions Group“ valdybos narys Vygaudas Ušackas informavo Užsienio reikalų ministeriją apie galimybę pargabenti iš Italijos pargabenti įstrigusius ir namo negalinčius grįžti lietuvius.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė LRT.lt patvirtino, kad ministerija gavo pranešimą iš įmonės „Avia Solutions Group“ dėl galimybės iš Italijos į Lietuva parskraidinti šalies gyventojus.

„Galiu patvirtinti, kad gavome jų pasiūlymą. Poreikio registravimui pasiūlymas nusiųstas Lietuvos ambasadai Italijoje“, – LRT.lt teigė R. Jakilaitienė.

Įmonės „Avia Solutions Group“ atstovė spaudai Vilma Vaitiekūnaitė LRT.lt teigė, kad bendrovė Italijoje užstrigusius lietuvius žada parskraidinti nemokamai.

„Tas lėktuvas bet kokiu atveju turi parskristi į Lietuvą, todėl galime paimti aplinkui esančius žmones“, – sako V. Vaitiekūnaitė.

Anot jos, apie 17 val. skrydžiui jau buvo užsiregistravęs 41 asmuo, visi jie – lietuviai.

Siekdami kuo greičiau ir plačiau išplatinti žinutę, „Avia Solutions Groups“ kreipiasi į visuomenę padėti išplatinti informacją visiems, kam ji gali būti gyvybiškai svarbi.

Šiandien, kovo 13 d. po užsakomojo skrydžio, „KlasJet“ lėktuvas su 104 vietomis turėtų grįžti iš Malpensos (Milanas) oro uosto į Kauno oro uostą. Jei netoliese yra Lietuvos piliečių, jie turėtų nedelsiant susisiekti su Lukas.marciulionis@ klasjet.aero, +370 (656) 07 100 arba occ@klasjet.aero, dėl galimo jų parskraidinimo į Lietuvą. Rekomenduojame naudoti šį elektroninį paštą: occ@klasjet.aero, nes jį skaito daugiau žmonių ir užregistruoti žmones skrydžiui galėsime operatyviau.

Bendrovė prašo visų skaitančių šią žinutę pasidalinti ja su savo artimaisiais ir draugais esančiais Italijoje ir visais, kam ši informacija gali būti aktuali.

Šiuo metu skrydis yra numatytas 00:30 val.

URM pradeda piliečių, neturinčių galimybių išvykti iš ypatingos rizikos šalių, registraciją

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos atstovybėse, akredituotose šiuo metu įvardinamai ypatingos rizikos šalių grupei (Kinija, Honkongas, Iranas, Pietų Korėja, Singapūras, Italija, Prancūzija, Vokietija, Ispanija), pradedama piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą, registracija.

Lietuvos piliečiai prašomi nedelsiant susisiekti su jų buvimo šaliai akredituota Lietuvos atstovybe elektroniniu paštu:

Lietuvos Respublikos ambasada Italijos Respublikoje – kons.it@urm.lt ir amb.it@urm.lt
Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje (akredituotai ir Singapūrui) – amb.jp@urm.lt
Lietuvos ambasada Prancūzijos Respublikoje – consul.fr@urm.lt
Lietuvos respublikos ambasada Ispanijos Karalystėje – valencia@urm.lt
Lietuvos Respublikos Kinijos Liaudies Respublikoje (akredituotai ir Honkongui bei Pietų Korėjai) – amb.cn@urm.lt
Lietuvos Respublikos ambasada Turkijos Respublikoje (akredituotai ir Iranui) – amb.tr@urm.lt
Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje – konsulat.de@urm.lt

Maloniai prašome nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą, tikslią buvimo vietą. Atsiradus galimybei organizuoti kelionę į Lietuvą, ambasada su piliečiais susisieks atskirai ir informuos apie kelionės sąlygas.

Registracija bus vykdoma iki kovo 15 dienos (sekmadienio) 18 valandos Lietuvos laiku.

Atkreipiame dėmesį, kad grįžus į Lietuvą piliečiams bus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija.

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi