Verslas

2020.03.12 12:15

Trumpui įvedus draudimą keliauti iš ES į JAV, naftos kainos smuko 6 proc.

ELTA 2020.03.12 12:15

Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui paskelbus apie 30 dienų trukmės kelionių draudimą, nurodantį visiems Europos gyventojams nekeliauti į JAV, naftos kainos ketvirtadienį nusmuko 6 proc.

„West Texas Intermediate“ (WTI) rūšies naftos kaina smuko 6 proc. iki 31 dolerio už barelį, o „Brent“ rūšies naftos kaina smuko 5,8 proc. ir buvo pardavinėjama už mažiau nei 34 dolerius už barelį.

Abiejų rūšių naftos kainos ėmė smukti dar trečiadienį, Saudo Arabijai ir Jungtiniams Arabų Emyratams (JAE) eskalavus kainų karą su pažadais išgauti keletą milijonų barelių daugiau naftos.

Naftos rinkose juntama neramumų nuo savaitės pradžios, kai dėl Rijado sprendimo sumažinti savo parduodamos naftos kainas, priimto kilus nesutarimams su Maskva dėl gavybos apimčių mažinimo, itin smarkiai smuko naftos kainos.

Kainos nežymiai atsigavo po to, kai D. Trumpas kreipėsi į tautą dėl stipriausią pasaulio ekonomiką smarkiai veikiančio koronaviruso protrūkio, tačiau jos netrukus vėl nusmuko.

Kelionių apribojimai, negaliojantys Didžiosios Britanijos gyventojams, įsigalios penktadienio vidurnaktį, teigė JAV prezidentas. Tokio žingsnio imtasi po to, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) viruso protrūkį paskelbė pandemija.

Po D. Trumpo pranešimo apie kelionių draudimą, bendrovės „AxiCorp“ rinkos strategas Stephenas Innesas sakė, kad „jei tai neprivers Saudo Arabijos ir Rusijos susėsti prie derybų stalo, nebeprivers niekas“.

Šią savaitę užfiksuotas kainų nuosmukis įvyko po to, kai Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narė Saudo Arabija paragino sumažinti naftos gavybos apimtis, taip siekiant paskatinti kainų augimą ir paklausą.

Tačiau šį žingsnį blokavo antra pagal dydį pasaulyje naftos išgavėja Rusija, taip paskatinusi Rijadą sumažinti savo parduodamos naftos kainas.