Verslas

2020.03.12 09:52

ES įspėja apie būtinybę išvengti „ekonominės suirutės“ Trumpui paskelbus kelionių draudimą

BNS 2020.03.12 09:52

Europos Sąjunga (ES) ketvirtadienį įvertins JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbtą kelionių iš Europos į JAV draudimą, pareiškė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis ir pridūrė, jog turi būti „vengiama ekonominės suirutės“.

Ch. Michelis, koordinuojantis 27 ES valstybių narių lyderių veiksmus, įrašą tviteryje paskelbė praėjus nakčiai po to, kai D.Trumpas priėmė sprendimą sustabdyti keliones iš Europos į Jungtines Valstijas 30-ties dienų laikotarpiui, siekdamas sustabdyti koronaviruso plitimą.

Blokui nepriklausanti Didžioji Britanija nepatenka į šio draudimo aprėptį.

„Prezidentui D. Trumpui paskelbus kelionių draudimą, šiandien įvertinsime padėtį“, – pažymėjo Ch. Michelis.

„Europa imasi visų būtinų priemonių, siekdama sustabdyti viruso COVID-19 plitimą, apriboti paveiktų žmonių skaičių ir paremti tyrimus“, – pridūrė jis.

D. Trumpo įsakymas įsigalios vėlyvą penktadienį. Baltieji rūmai teigė, kad jis bus taikomas ne JAV piliečiams ir gyventojams, tačiau ne prekių gabenimui.

Remiantis naujausiais trečiadienį paskelbtais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro skaičiavimais, visoje Europoje užfiksuota daugiau kaip 17 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų, daugiau nei pusė jų – Italijoje, bei 711 mirties nuo COVID-19 atvejų.