Verslas

2015.09.28 10:45

ES, Rusija ir Ukraina susitarė dėl dujų tiekimo žiemos laikotarpiu

ELTA 2015.09.28 10:45

Rusija sutiko atnaujinti dujų tiekimą Ukrainai žiemos laikotarpiu pagal naująjį susitarimą, pasirašytą dalyvaujant Europos Sąjungos pareigūnams. Pagaliau baigėsi kelis mėnesius trukusios sudėtingos derybos, temdomos konflikto Ukrainoje. Apie tai praneša „EUbusiness“.

Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius spaudos konferencijoje kalbėjo, kad išankstinę sutartį galima laikyti „itin svarbiu žingsniu“, padėsiančiu užtikrinti Ukrainai dujų tiekimą nuo spalio iki kovo mėnesio. Susitarimas padės įtvirtinti ir kuro eksportą į Europą.

„Pasirašėme trišalį susitarimą ateinančios žiemos laikotarpiui“, – nurodė M. Šefčovičius po beveik šešias valandas penktadienį trukusių derybų. Jis pridūrė, kad „susitarta dėl visų techninių detalių“, nustatytos proceso gairės, tačiau galutinį susitarimo variantą patvirtinti ir oficialiai pasirašyti teks papildomų procedūrų metu.

„Esu tikras, kad jau greitai susitarimas bus patvirtintas ir sklandžiai įgyvendintas“, – nurodė EK pareigūnas.

Savo ruožtu, Ukrainos energetikos ministras Vladimiras Demčišinas reporteriams kalbėjo, kad „komercinės sąlygos yra priimtinos“ ir taip pat laukė jau greitai pasirašomo susitarimo.a