Verslas

2015.09.28 09:26

Azijos regione akcijų prekyba įsisuka sunkiai

ELTA2015.09.28 09:26

Pirmadienio prekybos pradžioje Azijos regiono akcijų vertė kito labai įvairiai, o aktyvumas nuo penktadienio štilio įsisuko gana sunkiai. Praėjusios savaitės pabaigoje Volstrito biržose prekyba buvo visiškai sulėtėjusi, nes investuotojų neįtikino JAV federalinio atsargų banko atstovų komentarai. Apie tai praneša BBC.

Jungtinių Valstijų bendrovių vertybinių popierių kaina sumenko, nors regiono centrinis bankas patvirtino vis dar ketinąs šiemet padidinti bazines palūkanų normas. Tokį nusiteikimą tik sustiprino kilstelėję JAV ekonomikos augimo duomenys.

Tiesa, investuotojai išlieka budrūs ir laukia šios savaitės pabaigoje skelbiamos JAV darbo rinkos statistikos.

Japonijos pagrindinis indeksas „Nikkei 225“ pirmadienį krito 0,7 proc. ir pasiekė 17758,19 punkto.

Šalies investuotojai taip pat laukia ketvirtadienį turinčios pasirodyti Japonijos centrinio banko ketvirčio apklausos, kurioje savo nuomonę apie situaciją ekonomikoje išsako verslo pasaulio atstovai.

Kinijos žemyninės dalies įmonių akcijų vertė taip pat sumenko paaiškėjus, kad rugpjūtį ir toliau krito šalies pramonės sektoriaus pelnas. Šanchajaus indeksas „Shanghai Composite“ sumenko 0,2 proc. ir pasiekė 3085,86 punkto.

Lyginant su tuo pačiu 2014 metų mėnesiu, rugpjūtį pramonės sferos pelnas smuko 8,8 proc., nors liepą metinis nuosmukis siekė kiek mažiau 2,9 proc.

Investuotojai ketvirtadienį laukia pasirodysiant ir oficialiosios bei privačiai atliktos apdirbamosios pramonės sektoriaus apklausų, padėsiančių nustatyti, ar tęsiasi nuosmukis antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt