Verslas

2020.03.09 15:54

Ekonomistas: transporto sektoriaus plėtra Lietuvoje sustoja dėl Mobilumo paketo

Ekonomistas Tadas Povilauskas sako, kad jau nuo praėjusių metų sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto vairuotojų skaičius Lietuvoje mažėja, todėl iš esmės šio sektoriaus plėtra šalyje sustoja.

„Matome iš „Sodros“ duomenų, kad nedideliu tempu, bet vairuotojų skaičius jau mažėja nuo praeitų metų vidurio. (...) Iš esmės šio sektoriaus plėtra Lietuvoje sustoja dėl Mobilumo aspekto ir įmonės tolesnį augimą planuoja Vokietijoje, Lenkijoje, kitose šalyse. Užsieniečių vairuotojų artimiausiu metu bus mažiau ir atvykstančių žmonių skaičius mažės“, – pirmadienį Delfi laidoje „Piniginiai reikalai“ sakė T. Povilauskas.

Tačiau, ekonomisto teigimu, bendras darbuotojų skaičius šiais metais dar gali padidėti, jei ekonomikos augimas sieks 2,5 proc., kaip prognozuojama dabar.

„Darbuotojų skaičius praeitais metais augo beveik visuose eksportuojančiuose sektoriuose. Tai yra IT sektorius, kas yra paslaugų centrai, taip pat apgyvendinimas, statybos. Naujausi duomenys rodo, kad laisvų darbo vietų skaičius yra vienas didžiausių nuo krizės laikų“, – sakė jis.

Pasak T. Povilausko, niekas neturi realių duomenų, kaip dėl koronaviruso grėsmės nukentės Lietuvos ekonomika, todėl sudėtinga daryti tikslias prognozes. Tiesa, pasak jo, prekybos apimtys kovą turėtų būti kuklesnės.

„Faktas, kad ir prekybos apimtys kovo mėnesį bus kuklesnės, bet, galvojant apie optimistiškesnį variantą, prekyba šiais metais neturėtų labai nukentėti“, – sakė jis.