Verslas

2020.03.09 20:51

„Google“ supykdęs garsus inžinierius už darbuotojų perviliojimą įpareigotas sumokėti bendrovei 179 mln. dolerių

LRT.lt2020.03.09 20:51

Anthony Levandowski, prisidėjęs kuriant savaeigius automobilius ir apkaltintas „Google“ verslo paslapčių perdavimu „Uberiui“, paskelbė apie bankrotą, informuoja „The New York Times“.

Buvęs garsus „Google“ ir „Uber“ inžinierius Anthony Levandowski praėjusią savaitę paskelbė apie bankrotą, nes dėl sutarties sąlygų pažeidimo teismas įpareigojo jį sumokėti „Google“ 179 mln. JAV dolerių.

Minėta kompensacija buvo priteista arbitražo byloje tarp „Google“ ir A. Levandowskio. Inžinierius ne vienerius metus dirbo, kurdamas „Google“ savaeigius automobilius, tačiau 2016 m. įkūrė autonominių automobilių startuolį, o vėliau perėjo dirbti į pavėžėjimo paslaugų gigantę „Uber“. Primename, kad inžinierius buvo įkūręs savo įmonę „Otto“, kurią vėliau už 600 mln. dolerių pardavė „Uberiui“.

Gruodį arbitražo teismo kolegija nusprendė, kad A. Levandowski ir jo kolega Lioras Ronas ėmėsi nesąžiningos ir apgaulingos praktikos, slapta perviliodami kolegas iš „Google“ į jų įkurtą startuolį.

Praėjusios savaitės trečiadienį San Francisko teismas patvirtino arbitražo kolegijos sprendimą, kuriuo A. Levandowski įpareigojamas sumokėti „Google“ 179 mln. dolerių. Tačiau pranešdamas apie bankrotą A. Levandowski nurodė turintis tik nuo 50 iki 100 mln. dolerių vertės asmeninio turto, kurio neužtenka išmokėti „Google“.

Priteista milžiniška kompensacija ir bankrotas tėra tik dar vienas nemalonus kažkada ryškiausio Silicio slėnio technologijų specialisto gyvenimo etapas, rašo „The New York Times“.

2017 m. „Waymo“ – nuo „Google“ atskilusi autonominių automobilių bendrovė – padavė „Uberį‘ ir A. Levandowskį į teismą už verslo paslapčių vagystę, apkaltindama juodu susitarimu pasisavinti ilgus metus vykdytų tyrimų rezultatus ir tokiu būdu paspartinti „Uberio“ savaeigių automobilių programos įgyvendinimą. „Uber“ ir „Waymo“ galiausiai susitarė – „Uber“ perdavė „Waymo“ apytiksliai 245 mln. dolerių vertės „Uberio“ akcijų.

Tačiau A. Levandowskiui procesas dar toli gražu nebuvo baigtas. Praėjusį metų rugpjūtį jis buvo apkaltintas dėl 33 „Google“ verslo paslapčių pasisavinimo ir ketinimo pasisavinti atvejų. Ši byla vis dar nebaigta.

Tuo pačiu metu „Google“ inicijavo atskirą bylą prieš A. Levandowskį dėl darbuotojų perviliojimo, kurios nuosprendis ir buvo paskelbtas trečiadienį.