Verslas

2020.03.09 11:59

Milanas iš Vilniaus vis dar pasiekiamas tiesiogiai, tačiau skrydžių dėl koronaviruso vis mažėja

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.09 11:59

Vidudienį Vilniuje nusileido orlaivis, parskraidinęs keleivius iš Milano. Kai kurios aviakompanijos nutraukė skrydžius iš Lietuvos sostinės į Milaną, kai kurios praretino jų skaičių. O tarptautinėje aviacijos rinkoje jau kalbama apie laukiančius nuostolius dėl koronaviruso. Užsimenama, kad kai kurioms įmonėms tai bus nepakeliamas smūgis. 

Iš Vilniaus tiesiogiai į Italiją (du Milano, Trevizo ir Romos oro uostai) skraidina dvi oro bendrovės – airių „Ryanair“ ir vengrų „Wizz Air“. Iš Kauno Milanas pasiekiamas ir su „Ryanair“.

Kaip sakė Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas, keleivių srautai į ir iš Italijos pastarosiomis savaitėmis reikšmingai susitraukė.

Atsižvelgdama į naujausią informaciją, gautą iš Italijos institucijų dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo, Lietuvos užsienio reikalų ministerija sekmadienį sugriežtino savo rekomendacijas ir nerekomenduoja vykti į šią šalį.

Italijos Vyriausybė paskelbė karantino zoną visame Lombardijos regione ir 14-oje Šiaurės ir Centrinės Italijos provincijų: Modena, Parma, Piacenza, Reggio nell'Emilia, Rimini, Pessaro e Urbino, Allesandria, Asti, Novara, Verbano-Cusio-Ossola, Vercelli, Padova, Treviso, Venezia.

Šioje zonoje draudžiama įvažiuoti ir išvažiuoti iš teritorijos be pagrįstos neatidėliotinos priežasties, tačiau iš karantino zonos užsienio šalių piliečiai gali išvykti namo. Italijos Vyriausybė taip pat rekomendavo atsisakyti visų kelionių Italijoje.

Stabdo skrydžius

Oro bendrovė „Wizz Air“ vasario pabaigoje paskelbė atšaukianti reikšmingą dalį savo skrydžių Italijos kryptimis nuo kovo 11-osios iki balandžio 2-osios.

Tarp Vilniaus ir Milano skrydžių dažnį oro bendrovė buvo sumažinusi nuo 5 iki 2 kartų per savaitę. Tačiau sekmadienį sugriežtino savo sprendimą. Skrydžiai iš Lietuvos sostinės į Milaną stabdomi iki balandžio 3 dienos.

Kaip praneša „Wizz Air“, visi keleiviai, įsigiję bilietus šia kryptimi, bus informuoti ir automatiškai jiems bus pasiūlyta skrydžio alternatyva anksčiausia įmanoma data.

Keleiviai, kurie bilietus įsigijo tiesiogiai wizzair.com svetainėje arba per aviakompanijos mobiliąja aplikaciją, sulauks el. laiško, kuriame jiems bus pasiūlytas nemokamas skrydžio pakeitimas, visiškas pinigų grąžinimas arba 120 proc. sumokėtos sumos sugrąžinimas į jų „Wizz Air“ sąskaitas.

„Wizz Air“ primena, kad oro linijų bendrovė gali informuoti tik tuos keleivius, kurie skrydžius užsisakė per wizzair.com arba oro bendrovės mobiliąją programą. Keleiviai, kurie užsisakė per kelionių agentūras, įskaitant internetines kelionių agentūras, turėtų susisiekti su įmone, kurioje įsigijo bilietus.

Skraidins rečiau

Ketvirtadaliu retinanti skrydžius į ir iš Italijos, praėjusią savaitę pranešė ir „Ryanair“. Tai galios skrydžiams nuo kovo 17 d. iki balandžio 8 dienos.

Kaip skelbia routesonline.com, kovo 15–21 d. skrydžių tarp Milano Bergamo oro uosto ir Vilniaus sumažės nuo 5 iki keturių per savaitę, kovo 22–28 d. – iki trijų savaitinių skrydžių, kovo 29–balandžio 4 d. bus trys savaitiniai skrydžiai šia kryptimi, balandžio 5–11 dienomis numatomi keturi savaitiniai skrydžiai.

Laikinai neskraidins

Kaimynų latvių kompanija „Air Baltic“ nusprendė nuo kovo 9 d. iki balandžio pabaigos sustabdyti visus skrydžius į ir iš Milano ir Veronos. Kaip informavo aviakompanija, su keleiviais, kurie yra užsakę atitinkamus skrydžius, bus susisiekta individualiai.

Oro linijų bendrovė „airBaltic“ nutarė 4 procentais sumažinti vietų skaičių nuo kovo 23 d. iki balandžio 5 d. vyksiančiuose skrydžiuose. Kompanija taip pat atšaukė 90 skrydžių.

Su keleiviais, kurie yra užsakę skrydžių bilietus šioms datoms, bus susisiekta individualiai, kad būtų pasiūlytos kelionių alternatyvos. Keleiviams, iki gegužės 31 d. planavusiems keliauti į Milaną, bus siūloma nemokamai pakeisti skrydžio datą arba keliauti į kitas vietas, kur skraidina latvių bendrovė, – Ciurichą, Ženevą, Miuncheną ar Vieną.

SAS sustabdė visus skrydžius į Šiaurės Italiją, skrydžių dažnį sumažino „Brussels Airlines“.

Sklando nerimas aviacijos sektoriuje

Vis didėja nerimas dėl aviacijos sektoriaus ateities. Praėjusią savaitę bankrotą paskelbė Jungtinės Karalystės oro bendrovė „Flybe“.

Svarstoma, kad ne vienus metus rimtų finansinių bėdų turėjusią oro bendrovę galutinai pakirto dėl koronaviruso smarkiai sumenkę keleivių srautai.

Ekspertai tikri, kad rimtų problemų dėl grėsmingojo viruso neišvengs ne viena oro bendrovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt