Verslas

2020.03.09 10:26

Vokietijoje įkurta „Mambu“ apsisprendė Vilniuje statyti inžinerijos centrą: įdarbins iki 100 specialistų

LRT.lt 2020.03.09 10:26

Bankams, finansinių technologijų įmonėms ir finansinių paslaugų teikėjams skirta inovatyvi debesijos platforma „Mambu“ patvirtino Lietuvoje kursianti inžinerijos centrą. Naujasis Vilniaus padalinys, kuriame per trejus metus planuojama įdarbinti iki 100 specialistų, bus vienas pagrindinių bendrovės inžinerijos centrų, atsakingas už produktų vystymą, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Vokietijoje įkurta „Mambu“ savo veiklą pradėjo kaip bankinių technologijų teikėja mikrofinansų įstaigoms. Ji išaugo į programinės įrangos kaip paslaugos (SaaS) bankininkystės platformą, į kurios paslaugas įeina skolinimas, indėliai, smulkaus ir vidutinio verslo bankininkystė, komercinių paskolų teikimas, prekybos finansai. „Mambu“ klientai – finansinių technologijų bendrovės N26 ir „OakNorth“, telekomunikacijų milžinė „Globe Telecom“, taip pat bendrovė prižiūri banko „Santander“ projektą „Asto“ ir banko ABN AMRO paslaugą „New10“. Bendrovė, be naujai steigiamo padalinio Vilniuje, šiuo metu jau veikia Berlyne, Amsterdame, Dresdene, Jasuose, Londone, Majamyje ir Singapūre.

Pasak „Mambu“ generalinio direktoriaus Eugene Danilkis, Lietuvą iš kitų galimų lokacijų tokio tipo investicijoms išskiria lankstus reguliavimas ir finansinių technologijų vystymui palanki verslo aplinka.

„Vilnius „Mambu“ taikiklyje šmėžavo jau kurį laiką, nes tai išskirtinai palankus miestas finansinėms technologijoms vystyti. Labai džiaugiamės, kad galėsime mokytis iš čia jau dirbančių patyrusių programinės įrangos inžinierių ir, kartu, prisidėsime prie naujų šalies IT talentų augimo“, – sako E. Danilkis.

„Tai puiki galimybė mums visiems, – priduria „Mambu“ Vilniaus padalinio vykdomasis direktorius Andrius Bagdonavičius. – „Mambu“ yra pasaulinės finansinių technologijų rinkos dalyvė - vadinasi, sprendimai, kuriuos priimsime Vilniuje, bus svarbūs milijonams žmonių visame pasaulyje. Todėl esu tikras, kad mūsų komandos laukia daug įdomių technologinių iššūkių.“

„Džiugu, kad tarptautiniai fintech žaidėjai Lietuvą vis dažniau pasirenka naujų produktų kūrimui ir vystymui. Įsitvirtiname kaip šalis, kurioje kuriamos inovacijos ir ateities produktai. Tokių fintech žaidėjų, kaip “Mambu”, prisijungimas prie Lietuvos ekosistemos toliau stiprins sektoriaus plėtrą ir prisidės prie Lietuvos potencialo didinimo”, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Tikimasi, kad „Mambu“ Lietuvos padalinio komanda, sudaryta iš programinės įrangos kūrėjų, paslaugos patikimumo, integracijos inžinierių, Agile vadovų ir konsultantų taps vienų svarbiausių bendrovės programinės įrangos vystymo centrų.

Pasak „Investuok Lietuvoje“ generalinio direktoriaus Manto Katino, bendrovei vykdant veiklą Lietuvoje, mūsų šalyje bus siūloma dar daugiau finansinių technologijų paslaugų, o Lietuvos inžinerijos specialistai įgis naujos patirties.

Bendrovė planuoja bendradarbiauti su vietos universitetais ir kitomis organizacijomis, veikiančiomis finansinių technologijų ir IT sektoriuose.