Verslas

2020.03.08 11:18

Šiaurės Italijoje paskelbus karantiną, sekmadienį iš Vilniaus atšauktas skrydis į Milaną

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2020.03.08 11:18

Sekmadienį Lietuvoje atšauktas „Wizz Air“ bendrovės skrydis iš Vilniaus į Milaną, automatiškai taip pat neįvyks ir to paties lėktuvo vakare planuotas grįžimas iš Milano. Taip nuspręsta po žinios apie tai, kad daugiau nei 15 mln. šiaurės Italijos gyventojų turės laikytis privalomo karantino dėl koronaviruso.

Dėl kitų skrydžių pokyčių kol kas nėra, LRT RADIJUI teigė Lietuvos oro uostų komunikacijos vadovas Marius Zelenius.

Jis pažymėjo, kad, sumažėjus keleivių skaičiui, kovą ir balandį kai kurios bendrovės skrydžių iš Lietuvos į šiaurės Italiją sumažino trečdaliu.

„Akivaizdu, kad situacija keičiasi labai dinamiškai, tai žinių, manau, galime sulaukti bet kada. Bendrovės labai reaguoja į kintančią situaciją, apribojimus, keleivių srauto mažėjimą“, – LRT RADIJUI sakė M. Zelenius.

Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte sekmadienį pranešė pasirašęs planus, kuriais beveik mėnesiui bus griežtai apribotas judėjimas į ir iš didelių teritorijų, įskaitant Veneciją ir šalies finansų sostinę Milaną.

Be neatidėliotinos „rimtos“ priežasties, pavyzdžiui, skubių darbo ar šeimos reikalų, gyventojams nebus leidžiama patekti į karantino zonas ar jas palikti. Anot dienraščio „Corriere Della Sera“, tarp karantino zonų – visas Lombardijos regionas, Venecija ir jos apylinkės, taip pat Parmos bei Riminio miestai. Vadinasi, iš 60 milijonų Italijos gyventojų net ketvirtadaliui teks laikytis griežto karantino.

Pranešama, kad žmonėms bus leidžiama sugrįžti namo, jeigu jie gyvena minėtuose regionuose.

Be to, šiuose regionuose bus uždaryti muziejai, naktiniai klubai, lošimo namai ir sporto klubai, o restoranams bei barams bus leidžiama dirbti tik tokiu atveju, jeigu juose sudarytos sąlygos lankytojams būti bent per metrą nuo vienas kito.