Verslas

2020.03.06 22:28

Artėjant Kovo 11-ąjai prekybininkai džiaugiasi susidomėjimu tautine atributika

Žygintas Abromaitis, LRT.lt2020.03.06 22:28

Artėjant kovo 11-ajai prekybininkai pastebi išaugusį susidomėjimą tautine atributika.

Tarp populiariausių prekių – popierinės trispalvės, ženkliukai. Prekybininkai kasmet asortimentą papildo. Dėmesio sulaukia ir istorinė vėliava – heraldikos ekspertai sako, kad lietuviai atkūrus nepriklausomybę vengė raudonos spalvos, tačiau dabar dažniau renkasi būtent Vytį.

Minint nepriklausomybės atkūrimą Lietuva paskęs geltonos žalios raudonos spalvų vėliavų jūroje.

Prekybininkai sako, likus keletui dienų iki kovo 11-osios – susidomėjimas tautine atributika auga.

Šįmet populiariausia – kompaktiška ir nebrangi trispalvė.

„Klasika yra klasika. Popierinės vėliavėlės iš mados neišeina, kaip ir paprastos vėliavos ar mašinų. Kartais keičiasi patys vaizdai. Pavyzdžiui ant magnetuko galėtų būti, atsiranda tam tikrų naujovių. Taip pat sakyčiau viena iš tokių naujovių yra pirkinių krepšys su Lietuvos miestų vaizdais ir jis yra tarp perkamiausių prekių“, – atskleidžia „Maximos“ atstovė Rima Aukštuolytė.

Prekybos centrų lentynose šįmet klientams siūloma įvairiausios atributikos – be jau įprastų vėliavų itin populiarūs įsegami ženkliukai, apyrankės.

„Šiais metais asortimentą papildėme būtent lietuvių gamintojų atributika, tekstiliniais gaminiais – kojinėmis, tekstiliniais maišeliais, tad lietuviai vertina būtent lietuvių gamybą ir renkasi lietuvių produkciją ir šiomis švenčių progomis“, – teigia „Rimi“ atstovė Renata Keršienė.

Lietuvos paštas skaičiuoja, kad kasmet atributikos nuperkama vis daugiau – aktyviausiai rytų regione, Vilniuje. Neatsilikti stengiasi ir šiaurės Lietuvos gyventojai. Šįmet į madą grįžta ir atributika su gintaru.

„Bandome turėti originalesnę atributiką iš Lietuvos gamintojų gaminamą atributiką. Tai šįmet pastebėjom, kad turi irgi labai paklausą įvairūs ženkliukai, lipdukai su lietuviška atributika, lietuviškomis detalėmis. Taip pat – gintaro atributika“, – sako Lietuvos pašto atstovė Vaida Budrienė.

Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių renginiuose pastebimi ne su trispalve, o Vyčiu. Pasak Heraldikos komisijos narės Jolitos Liškevičienės, tai istorinės vėliavos atgimimas.

„Iš karto po sovietmečio ta raudona vėliava nebuvo natūraliai priimtina, nes turėjo raudoną foną ir truputį priminė sovietmečio raudonąją, vienu žodžiu sovietinę raudonąją. Ir dėl to, raudona kažkaip truputį kėlė tokių nelabai malonių asociacijų. Bet kaip matome, po 30 metų, ji yra vėl populiari – raudona yra gera, heraldiška spalva ir beveik visos pasaulio valstybės ją turi“, – pasakoja J. Liškevičienė.

Nors baiminantis koronaviruso atšaukti šventiniai renginiai uždarose patalpose, iškilmių netrūks lauke.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.