Naujienų srautas

Verslas2020.03.06 16:32

Ukraina teigia, kad bendradarbiavimas su TVF yra „absoliutus prioritetas“

ELTA 2020.03.06 16:32

Ukrainos vyriausybė penktadienį pareiškė, kad bendradarbiavimas su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) šaliai yra „absoliutus prioritetas“. Vyriausybė siekia sumažinti nerimą, kad po jos pertvarkymo ryšiai su skolintoja bus nutraukti.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kuris, analitikų teigimu, nėra patenkintas vyriausybės darbu ekonomikos atžvilgiu ir savo silpnėjančiu populiarumu, šią savaitę priėmė ministro pirmininko Oleksijaus Hončaruko atsistatydinimą iš pareigų ir į svarbiausių ministrų pareigas paskyrė naujus žmones.

Vyriausybės pertvarkymo metu savo pareigas paliko gerbiama finansų ministrė Oksana Markarova, taip sukeldama susirūpinimą dėl tolimesnio Ukrainos bendradarbiavimo su Vakarų donorais.

„Vyriausybė tęs subalansuotą fiskalinę politiką ir konstruktyvų bendradarbiavimą su TVF ir kitais Ukrainos kreditoriais“, – pranešime sakė naujasis šalies premjeras Denysas Šmyhalas.

O. Markarovos pareigas perėmęs Igoris Umanskis penktadienį vedė derybas su TVF atstovu Ukrainoje Goesta'u Ljungmanu, pranešė šalies Finansų ministerija.

I. Umanskis sakė, kad bendradarbiavimas su TVF yra „absoliutus prioritetas“ Ukrainai, ir pridūrė, jog skolintojos finansavimas yra itin svarbus šalies finansinio stabilumo palaikymui ir reformų įgyvendinimui.

Ukrainos ekonomikai smarkiai kenkia konfliktas su Rusijos remiamais separatistais šalies rytuose. Šalis yra visiškai priklausoma nuo užsienio pagalbos.

Ukraina ir TVF gruodį susitarė dėl 5,5 mlrd. dolerių (4,8 mlrd. eurų) dydžio paskolų programos, tačiau skolintoja šio susitarimo dar nėra patvirtinusi.

JAV Prekybos rūmų Ukrainoje vadovas Andy`is Hunderis šią savaitę suabejojo vyriausybės pertvarkymo laiku ir pridūrė, kad investuotojai stebės kitą TVF žingsnį.

„Pasirinktas laikas yra pakankamai prastas, atsižvelgiant į rinkos neaiškumus, koronaviruso protrūkį ir pasaulio rinkų nuosmukį“, – naujienų agentūrai AFP sakė A. Hunderis.

Jis gyrė naująjį premjerą, jį pavadindamas „racionaliu“ ir „apdairiu“, tačiau teigė, kad visų žvilgsniai yra nukreipti į naująjį finansų ministrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi