Naujienų srautas

Verslas2015.09.25 14:39

A. Cipras: Graikija turi „sparčiai įgyvendinti“ finansinio gelbėjimo sutartį

BNS 2015.09.25 14:39

Graikija turi „sparčiai įgyvendinti“ su ES sudarytą griežtą finansinio gelbėjimo sutartį, penktadienį pareiškė naujai išrinktas kairiojo sparno ministras pirmininkas Aleksis Cipras.  

„Turime įsipareigojimą greitai įgyvendinti tai, kas buvo sutarta“, – sakė premjeras per savo vyriausybės kabineto inauguracinį posėdį, turėdamas galvoje reformas, kurių imtis šalis įsipareigojo mainais į liepą sudarytą sutartį dėl 86 mlrd. eurų vertės finansinio gelbėjimo plano.

„Suvokiame, kad susitarime esama sunkių punktų. Mes žinome, kaip rasti teisingą priešnuodį, kur bus pašalinių poveikių“, – pridūrė premjeras.

A. Cipras, kuris dabar yra gerai pažįstamas Briuselio koridoriuose ir Europos sostinėse, yra pažadėjęs kiek įmanoma sušvelninti finansinės pagalbos sąlygas, kad padėtų šalies skurdžiausiems gyventojams atlaikyti griežto taupymo politikos negandas.

Tačiau delsti nebelieka laiko, nes jau spalio mėnesį skolintojai turi nuspręsti, ar Atėnai laikosi lėšų mainais į reformas programos. Nuo to priklausys, ar naujoji vyriausybė gaus naują 3 mlrd. eurų pagalbos išmoką.

A. Cipras, pirmą kartą į valdžią atėjęs sausio mėnesį, žadėjo nutraukti griežto taupymo politiką, bet liepą nuvylė savo šalininkus, iš esmės pakeitęs savo poziciją ir sudaręs sutartį su Graikijos tarptautiniais skolintojais, nors rinkėjai ištarė tvirtą „ne“ per referendumą šiuo klausimu.

Pasak premjero, jo vadovaujama „Syriza“, buvo priversta priimti finansinio gelbėjimo planą, kad išvengtų chaotiško šalies pasitraukimo iš euro zonos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi