Verslas

2020.03.14 15:20

Vilnietę pribloškė sąskaita su skola iš banko, kurio paslaugomis niekada nesinaudojo

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.03.14 15:20

Vilnietę Eleonorą neseniai pribloškė laiškas iš banko, su kuriuo ji niekada neturėjo jokių ryšių. Vasarį ji gavo pranešimą iš Šiaulių banko, kuriame buvo prašoma užpildyti klientų pažinimo anketą, be to, moteris įspėta, kad jei to nepadarysianti iki kovo pabaigos, jai bus apribotos galimybės naudotis banko paslaugomis, jai priskaičiuota ir 7 eurų skola.

Niekada jokių reikalų su Šiaulių banku neturėjusi moteris sunerimo, ko iš jos norima, ir pradėjo aiškintis padėtį.

Paaiškėjo, kad prieš kelerius metus, 2013 metais bankrutavus Ūkio bankui ir Šiaulių bankui perėmus jo klientus, Eleonora (vardas pakeistas, bet redakcijai moters vardas ir pavardė žinomi) pateko į perimtųjų sąrašus. Iš Ūkio banko prieš 13 metų ji yra ėmusi vartojamąją paskolą, tačiau išmokėjusi ją moteris buvo tikra, kad nutraukė ryšius su šia finansų institucija.

Maža to, Eleonora sužinojo esanti skolinga Šiaulių bankui apie 7 eurus – tai mokestis už sąskaitos administravimą.

„Ūkio banko jau seniai nebėra, laiškas, kurį gavau iš Šiaulių banko, pirmas toks, jokio priminimo apie skolas nesu sulaukusi. Be to, nežinia, kodėl būtent 7 eurai sukapsėjo, juk teoriškai, jei būtų skaičiuojama už visus tuos metus, suma turėtų būti didesnė. Kodėl skaičiavo mokestį tik metus? Gerai dar kad antstolių neatsiuntė“, – kalbėjo Eleonora.

Kaip LRT.lt paaiškino Šiaulių banko atstovė Monika Rožytė, Eleonoros sąskaita Ūkio banke klientei buvo atidaryta 2007 metais, o šiam bankui bankrutavus sąskaita, kaip ir kitų klientų Ūkio banke buvusios sąskaitos, perkelta į Šiaulių banką.

Kartu su sąskaitos perkėlimu iš Ūkio banko, į šią sąskaitą buvo perkeltas ir klientei priklausantis 43,3 lito likutis, kuris 2015-aisiais buvo konvertuotas į 10,04 euro.

Eleonora svarstė, kad greičiausiai ji mokėdama vartojamąją paskolą pervesdavo kiek daugiau pinigų, tad ir susidarė perviršis.

„Kadangi sąskaita nebuvo uždaryta, kol buvo lėšų sąskaitoje, kiekvieną mėnesį nuo lėšų likučio buvo nurašomas banko sąskaitos administravimo mokestis“, – paaiškino Šiaulių banko atstovė.

Bankas, pasibaigus sąskaitos likučiui, sustabdė administracinio mokesčio taikymą ir jis nebebuvo skaičiuojamas. Tiesa, ne visam laikui. 2018-ųjų rudenį vėl pradėjo kapsėti skola, o po metų vėl liovėsi.

„Kadangi sąskaita vis dar nebuvo uždaryta, o per tą laikotarpį pasikeitė mokesčio nurašymo tvarka, dėl sisteminių atnaujinimų ir įsigaliojusių naujų reglamentų 2018 rugsėjo 30 dieną suveikė banko sistema, dėl to buvo „sujudinta“ sąskaita ir nuo to laiko visus metus buvo kaupiamas įsiskolinimas, taip ir susikaupė 7,51 euro skola.

Po 12 mėnesių, kai sąskaita vis dar nebuvo aktyviai naudojama, sąskaitos administravimo mokesčio skaičiavimas buvo sustabdytas“, – klampią istoriją perpasakojo banko atstovė.

M. Rožytė sake, kad, klientei kreipusis į banką, skola buvo panaikinta. Buvo uždaryta ir klientei nereikalinga sąskaita.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.