Verslas

2020.03.05 15:27

Sostinė palaimino neegzistuojančius butus pardavinėjusius NT vystytojus: pirkėjų klaidinimas – ne mirtina nuodėmė

LRT.lt2020.03.05 15:27

Vasario 19 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius stojo ginti vilniečių ir teigė „prigavęs“ nekilnojamojo turto (NT) vystytojus, kurie pardavinėjo butus pastato aukštuose, kuriems statyti leidimas dar nebuvo suteiktas. Praėjus vos keletui savaičių ir aprimus aistroms, Vilniaus miesto savivaldybė kritikuotą projektą palaimino.  

Prieš keletą savaičių R. Šimašius savo „Facebook“ paskyroje pasidalino įrašu, kuriame reiškė nepasitenkinimą, kad „Ikeira“ bei „Releven Project Management“ statomo daugiabučio Žvėryne (Lapių g. 3) vystytojų pertneriai („Capital“ brokeriai) savo internetinėje svetainėje reklamavo ir siūlė pirkti ant daugiabučio stogo esantį antstatą, nors leidimas jam statyti dar nebuvo duotas.

Nors dėl minėto pažeidimo ir melagingos informacijos, R. Šimašius žadėjo kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT), jau šiandien skelbiama, kad bendruomenei neprieštaraujant, leidimas pastato antstatui statyti duotas.

Pirkėjų klaidinimas – ne mirtina nuodėmė

Vilniaus miesto savivaldybės išplatintame pranešime rašoma, kad Vilniaus Vyriausiojo miesto architekto skyrius pritarė administracinio pastato su gyvenamosiomis patalpomis, esančio Žvėryne, adresu Lapių g. 3, projektiniams pasiūlymams.

Rašoma, kad projektas, visuomenės dėmesio sulaukęs dėl to, kad nekilnojamojo turto brokeriai dalį patalpų jame pradėjo pardavinėti anksčiau, nei dėl jų buvo priimtas savivaldybės sprendimas. Prieš duodant leidimą, į tai buvo atsižvelgta, tačiau įtakos priimtam sprendimui tai neturėjo.

Po viešo šio projekto pristatymo vasario 11–ąją projektas buvo patikrintas visais pjūviais. Pasak vyriausiojo miesto architekto Mindaugo Pakalnio, konstatuota, kad projektiniai pasiūlymai atitinka urbanistinį kontekstą – dauguma aplinkinių 4–5 aukštų pastatų turi analogiškus antstatus.

„Tai, kad projekto vystytojai antstate esančias patalpas pradėjo pardavinėti nesulaukę galutinės savivaldybės išvados, vyriausiojo miesto architekto nuomone, laikytina galimų pirkėjų klaidinimu, tačiau ne mirtina nuodėme, dėl kurios miestas turėtų atmesti šį projektą. Juolab kad projektas net keletą kartų aptartas su visuomene“, – rašoma pranešime.

Pardavinėjo butus neegzistuojančiuose aukštuose

LRT.lt primena, kad vasario 19 d. Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo „Facebook“ paskyroje išplatino pranešimą, jog Vilniuje pardavinėjami butai dviejų NT projektų viršutiniuose aukštuose, nors leidimai jiems statyti dar nėra duoti.

Vienas iš minėtų objektų – Lapių g. 3 esantis projektas „Žvėryno lapė“.

„Praėjusią savaitę net du nekilnojamojo turto vystytojai bandė apgauti pirkėjus, miestiečius ir miesto administraciją, pasiūlydami pirkti butus ten, kur jokio leidimo statyti jų neturi – neegzistuojančiuose aukštuose. Vienas projektas Lvovo gatvėje Šnipiškėse, kitas – Lapių gatvėje Žvėryne“, – vasario 19 d. savo „Facebook“ paskyroje rašė Vilniaus meras.

Kiek vėliau savivaldybė išplatino pranešimą kuriame buvo teigiama, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2019 m. vasario 22 d. buvo pritarusi administracinės paskirties pastato su gyvenamosiomis patalpomis Žvėryno seniūnijoje projektiniams pasiūlymams, tuomet projekte buvo numatytas 4 aukštų pastatas su rūsiu. „Jau prasidėjus statyboms, bendrovės „Ikeira“ užsakymu architektų studija „JP Architektūra“ parengė naujus projektinius pasiūlymus, siekdama įteisinti antstatą – penktą aukštą. Nors viešas naujų projektinių pasiūlymų pristatymas šių metų vasario 11 d. įvyko, Vilniaus miesto savivaldybės administracija sprendimo dėl pritarimo jiems dar nėra priėmusi“, – informavo Vilniaus miesto savivaldybė.

„Žvėryno lapės“ projektą vystančios įmonės „Releven Project Management“ vadovas Viktoras Zubrecovas anksčiau LRT.lt teigė, kad NT projekto vizualizacijos su jame esančiu antstatu 5 aukšte, nors jam statyti leidimas nėra gautas, į internetinę svetainę buvo įdėtos netyčia – be jų žinios.

Tai padarė įmonei atstovaujantys „Capital“ brokeriai, kurie įdėjo vizualizacijas su papildomu priestatu, nes jos buvo gražesnės.

„Mūsų partneriai – brokerių kompanija „Capital“ – padarė klaidą. Atnaujindami skelbimus, jie įdėjo vizualizacijas iš viešinimo medžiagos. Jie patys sakė, kad jiems tos vizualizacijos pasirodė gražesnės, todėl jas ir įdėjo“, – situaciją komentavo V. Zubrecovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.